BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Rusya Petrol Gazıyla Bitcoin Madenciliği Yapmayı Tartışıyor!

Rusya'dan güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Rusya’da Bitcoin ve kripto para ilgisi giderek artıyor. Son haberlere göre Rus yetkililer, petrol gazından çıkan enerji ile Bitcoin madenciliği yapılıp yapılamayacağını tartışıyor.

Kommersant tarafından paylaşılan haberde, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Başkan Yardımcı Vasily Shpak tarafından 7 Eylül’de kaleme alınan bir belgeye atıfta bulunuldu.

Başkan Yardımcı Shpak, Dijital Sanayi Bakanlığı ve Merkez Bankası’na gönderdiği belgede, petrol sahalarında Bitcoin madenciliği yapılıp yapılamayacağına ilişkin fikirlerini aktarmasını istedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı projenin piyasa katılımcıları tarafından kendilerine geldiğini ve düzenleyicilerle konunun tartışıldığını ifade etti.

Projede hedef petrol gazında elde edilecek enerji ile Bitcoin ve kripto para madenciliği yapımına dayanıyor.

Kommersant’a konuşan bir bakanlık yetkilisi şu ifadeleri kullandı:

“Büyük bir Rus Petrol şirketi kripto para madenciliğine ilişkin projesini büyütmek istiyor. Ancak bu alanın gri bir alan olması nedeniyle şirketin çekinceleri var. Riskleri değerlendirmek için bakanlıkla iletişime geçildi.”

Uzmanlar petrol gazını taşımanın maliyeti nedeniyle  karlı bir iş olmadığını bu nedenle yerel olarak kullanılması gerektiğini ifade ediyor. Petrol gazından elde edilecek enerji ile Bitcoin madenciliği yapımının yabancı yatırımcıların da ilgisini çekebileceği değerlendiriliyor.

Bakanlığın bu konuda ne karar vereceği bilinmezken, Rusya’nın kripto paralara olan ilgisinin giderek arttığını ve yeni projelerle sektörün büyümeye çalıştığını görüyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu