coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinRusya Bitcoin Yasası İçin Tarih Verdi! "BTC Ödemeleri Bu Tarihte Yasallaşacak!"

Rusya Bitcoin Yasası İçin Tarih Verdi! “BTC Ödemeleri Bu Tarihte Yasallaşacak!”

Devlet Duması Anatoly Aksakov, 2024'ün ikinci yarısına kadar kripto para birimleriyle sınır ötesi işlemleri yasallaştırmayı planladıklarını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanılmasının tartışıldığı Rusya‘da kripto sektörüne yönelik ılımlı adımlar atılmaya devam ediyor.

Bu noktada Devlet Duması Finansal Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, Rus Gazetesi Izvestia ile yaptığı röportajda, 2024’ün ikinci yarısına kadar kripto para birimleriyle sınır ötesi işlemleri yasallaştırmayı planladıklarını söyledi.

Rus hükümetinin 2024 yılında bir kripto düzenlemesi çıkarmayı planladığını belirten Anatoly Aksakov, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılmasının önemine dikkat çekti.

Aksakov, söz konusu yasanın 2024 yılının Mart yada Nisan ayında çıkarmaya çalışacaklarını söyledi.

“Ocak ayında ilgililerle tekrar bir araya gelerek kripto paraların düzenlenmesi konularını tartışacağız.

Zira Rusya’daki kripto para piyasası oldukça büyük. Kripto para birimlerinin madenciliği ve dolaşımıyla ilgilenen büyük oyuncular bunun düzenlenmesini istiyor; vergi ödemeye hazırlar.

Bu nedenle 2024 yılının ilk yarısında kripto para mevzuatının yasalaşmasını bekliyorum.”

Kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili diğer soruları da yanıtlayan Aksakov, Rusya’nın kripto para madenciliğini, dolaşımını, sınır ötesi ödemelerde kullanımı ve vergilendirilmesi planlarını doğruladı.

Aksakov yasanın özellikle, kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımına yönelik cezaların getirilmesini içerdiğine dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail