Kripto HaberleriBitcoinRusya Devlet Başkanı Putin'e Bitcoin Mektubu!

Rusya Devlet Başkanı Putin’e Bitcoin Mektubu!

Rusya'daki kripto para savunucuları devlet başkanı Vladimir Putin'e mektup yazdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası uygulanan ekonomik yaptırımlar Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine olan ilgiyi artırdı.

Rusya’da kripto para düzenlemelerinin yapılması beklenirken hala bu konuda bir uzlaşı mevcut değil.

Kripto paraların düzenlenmesini savunan gruplar Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslendi.

Rusya’daki büyük bir kripto para ve Blockchain savunucu grubu olan Rusya Kripto Endüstrisi ve Blockchain Derneği (RACIB), Putin’e bir mektup yazdı.

Mektupta 2021 yılında Rusya’nın ilk kripto para yasası olan “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine Yasası” yürürlüğe girmesine rağmen, kriptonun benimsenmesinde çok yavaş kalındığı belirtildi.

Kasım 2022’de milletvekillerinin ulusal kripto para borsası başlatmayı öngören yasa değişikliğinin de Rusya’da dijital finansal teknolojilerin uygulanmasını önemli ölçüde karmaşıklaştıracağı savunuldu.

“Dijital varlıkların düzenlenmesi alanındaki mevcut devlet politikasının, Rusya ekonomisinin sadece düşmanca değil, aynı zamanda dost ülkelerin de gerisinde kalması için ciddi riskler oluşturduğuna dikkatinizi çekmek isteriz.

Bunlar yeni finansal teknolojilerdir ve bunlara karşı koyamayız.

Rus işletmelerine yeni finansal araçların potansiyelini tam olarak kullanmasına izin verilmiyor. (sınır ötesi ödeme sistemleri, Rus kripto borsaları ve dijital ekonominin diğer unsurları gibi araçlar)

Bu bağlamda böylesine aşırı muhafazakar yasaklayıcı bir yaklaşım, ülkemiz için sadece dijital ekonominin gelişme hızının kaybı değil, aynı zamanda 6. ekonomik düzenin liderlerinden biri olamama anlamına da gelecektir.”

Dernek Putin’e yazdığı mektupta gördükleri riskler karşısında Putin’den yalnızca Rusya Merkez Bankası’nın değil, aynı zamanda diğer ilgili departmanların temsilcilerinin ve kripto para topluluğun temsilcilerinin katılımıyla bir çalışma toplantısı düzenleme ve kripto düzenlemelerinde anlaşılması talimatı vermesini istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları