HaberlerKripto Para

Rusya Kripto Para Kullanan Darknet Sitelerini Kapattı!

Rusya İçişleri Bakanlığı yasadışı darknet sitelerinin kapatıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerini resmen tanıyacağı ve bu alanda regülasyon çalışmalarına başlanacağı belirtilen Rusya’da kripto para ödemelerini kabul eden 4 tane “darknet” sitesinin kapatıldığı duyuruldu.

Rusya İçişleri Bakanlığı kapatılan darknet siteleri arasında Trump’s Dump, Sky-Fraud forumu, UAS Store ve Ferum Shop’un bulunduğunu bildirdi.

Yasal olmayan 4 platformun, kuruldukları andan bugüne kadar yasadışı toplam 263 milyon dolardan fazla kripto para kazandığı tahmin ediliyor.

Ayrıca alıcıların çalıntı kartlar ile ödeme yapmak için çoğunlukla Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) kullandığı belirtildi.

Darknet Nedir?

Darknet siteleri internet içinde yalnızca belirli yazılımlar, yapılandırmalar veya yetkilendirme ile erişilebilen ve genellikle benzersiz bir özelleştirilmiş iletişim protokolü kullanan bir yer paylaşımlı ağdır.

Genellikle yasadışı işlemler için (insan kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti, çalıntı kredi kartı işlemleri…) için kullanılan darknet’te kripto para kullanım oranı oldukça fazladır.

Rusya İçişleri Bakanlığı kapatılan bu sitelerin kara para aklama faaliyetleri için kullanılan darknet pazarında bulunduğunu ve kapatılan Ferum Shop’un çalıntı kredi kartlarının en büyük satıcısı olduğunu belirtti.

İlgili Haber
SICAK GELİŞME: Rusya, Kripto Paraları "Para" Olarak Tanıyabilir!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu