Bitcoin

SICAK GELİŞME: Rusya, Kripto Paraları “Para” Olarak Tanıyabilir!

Aktarılan bir son dakika gelişmesine göre savaşın eşiğinde olan Rusya, kripto para birimlerini resmi para olarak tanıyabilir.

Son zamanlarda sadece olası bir savaş ile anılan Rusya, aktarılan bir son dakika gelişmesine göre yakında kripto para sektöründeki yerini değiştirebilir.

Rus haber kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre Rusya çok yakında kripto paraları resmen para olarak tanıyabilir.

İlgili Haber
Rusya Kripto Paralardan Ne Kadar Vergi Toplayacak?

Rusya, Kripto Paraları Tanıyacak

Breaking Live tarafından da kaynak gösterilen KOMMERSANT haberine bakıldığında, bunun yeni bir kripto para regülasyonu olduğu görülüyor.

Rusya Merkez Bankası ve Rus hükümeti arasında yapılan anlaşmaya göre Rusya’daki kripto paraların sirkülasyonu artık regüle edilecek. Bu regülasyon ise kripto paraların resmi olarak kabulünü ve tanınmasını gerektirmekte.

İlgili kaynakta söz konusu yasa taslağının 18 Şubat tarihinden önce görücüye çıkacağı ve Rusya’daki dijital para birimi sirkülasyonu hakkında net kararların alınmasının beklendiği vurgunıyor.

 

Kripto paralar Rusya’da alınan daha önceki kararlardan dolayı “dijital finansal varlıklar” ve “mülk” olarak anılmaktaydı. Bunların para olarak anılması ise yasal durumu tamamen değiştirip söz konusu kripto para devrimini hızlandırabilir.

Bu sirkülasyonun sağlanması için ise bankacılık sisteminin de devreye girmesi bekleniyor. Kripto paraların yasal para statüsü kazanması, Rusya’daki bankaların da kripto paraları desteklemesi ve tamamen bunlar üzerinden ödemeler yapılabilmesini sağlayacaktır.

Buna ek olarak kripto para içeren suçlar da artık daha net yargılanabilecek ve kripto para yatırımcıları teknik olarak koruma altına alınacak. Söz konusu haber, kripto paraların ana akım kabulüne olumlu etki edecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu