bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerRusya kripto para kullanımını yaygın hale getirmek istemiyor

Rusya kripto para kullanımını yaygın hale getirmek istemiyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyada en fazla faili meçhul cinayetler ve olayların işlendiği, en tehlikeli mafya gruplarının bulunduğu ilk birkaç ülke arasında bulunan Rusya’nın kripto paralar konusunda çok fazla ileri adım atmak istemediği netlik kazanmış bir konu. Rusya’da yerel yönetimler ve Vladimir Putin yönetiminin kripto paraların ülkede aşırı yaygın olması durumunda işin içinden çıkılamaz ekonomik bir çöküş yaşanabilecek olduğu korkusu, bir yandan mafya olaylarının ve güvenlik sorunlarının yaşanması korkusu dolayısı ile istihbarat kurumlarının bu durumu yakından gözlediği ve incelediği biliniyor.

Rusya, kripto paraları kullanmaya istekli değil

Ülkesinde hali hazırda birçok sorun yaşayan Putin, kripto paraların yaygın olarak kullanılmasının takip ve para aklama konularında daha fazla sorunlar yaşatacak olduğunun çok iyi farkında. Yerel yönetimler ise yaşanan bir takım kötü olaylar dolayısı ile kripto paraların gizli olarak kullanılabilecek olduğu endişesi dolayısı ile ülkede kripto para teşvikleri konusunda en ufak adım atmayarak olası bir sorunu bugünden engellemeye bakıyor.

Rusya’da kripto para kullanımı birçok kişi için zaten düşük gelir dolayısı ile mümkün olmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları