Kripto Para

Rusya kripto para reklamı cezasını kesti!

Rusya Federasyonu Yüksek Yargı Mahkemesi, bugün verilen karar ile birlikte 760 dolarlık bir kripto para reklamı cezasını kesti. Kripto paralar ile ilgili olarak mahkeme tarafından yapılan inceleme sonucunda bir kripto para reklamı için 50.000 Ruble ceza verilmesinin uygun görüldüğü ve bu ceza tutarının güncel dolar kuru üzerinden 760 dolara eşit olduğu açıklandı.

Rusya Federasyonu Yüksek Yargı Mahkemesi yargıcı tarafından alınan kararın gerekçesi kripto para reklamı dolayısı ile olurken, bu Rusya tarihinde bir ilk olarak verilen karar oldu.

Rusya Merkez Bankası alt kanadı dava açtı

Kripto para reklamında bir danışmanlık hizmeti değil finansal hizmet verildiğini açıklayan Rusya Federasyonu Yüksek Yargı Mahkemesi yargıcı, Rusya Merkez Bankası alt kanadı tarafından açılan davanın olumlu olarak sonuçlanmasına karar verdi. Rusya’da birçok mahkeme hükümet kurumlarına karşı açılan davalarda haklı olan taraf vatandaş olsa dahi hükümetten yana karar vererek dünyaya ”güçlüyüz” mesajı vermek için çalışıyor.

ABD ile Rusya arasında yaşanan savaşın etkileri dolayısı ile bu tür davaların öneminin de büyük olduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu