Haberler

Rusya Kripto Para Rezervine Sahip Olmayabilir

Rusya'nın kripto para rezervi olmayabilir.

Rusya’da demokratik bir yönetim olmasına rağmen ülkede para konularında tüm kararlar hükümet tarafından zenginlerin isteği ile veriliyor.

Ekonomik yaptırımlar dolayısı ile ülke zenginlerini kaçırmak istemeyen Putin, ülke zenginleri ne isterse onu yapmak ve ne yapılmaması gerekiyorsa onu yapmamak için devlet başkanı sıfatı ile gerekliliklerini yerine getiriyor.

Başkan Putin, kripto paralar hakkında ülkede rezerv olup olmaması konusunda bugüne kadar sessizliğini korudu ancak basına da hep dolaylı olarak mesaj verdi. Bitcoin veya farklı kripto paraların ülke ekonomisinde iyi bir etki yaratmayacak olduğunu açıklayan Putin, ABD Dolarının etkisini kıramayacak olduklarını, kimsenin ABD Doları etkisini kıramayacak olduğunu açıklayarak, kripto paraların dolar alternatifi olamayacağını açıklamıştı.

Dolar yerine Bitcoin rezervine sahip olmayacak

Rusya hakkında yerel ve yabancı basında çıkan bazı haberlerde Rusya’nın dolar rezervini Bitcoin rezervi ile yenileyecek olduğu iddialarının sahte olduğu gün yüzünde belli. Rusya, sadece 10 milyar dolar değerinde kripto para birimini rezerv olarak tutabilecek ve bunun hemen olmayacağı, belirli bir zamana yayılarak Başkan Putin’in önerileri ve istekleri göz önünde bulundurularak yapılacak olduğu belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu