AltcoinBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Rusya, Kripto Para Sektörüne Yönelik “Duygusal” Ödemeleri Engelleyecek

Rusya'daki bankalar kripto para borsalarına olan ödemeleri geciktiriyor.

Kripto para sektörü konusunda muazzam bir potansiyele sahip olan Rusya, tahmin edilebileceği gibi bunu engellemek için elinden geleni yapıyor gibi gözüküyor.

Rusya’nın merkez bankası konumundaki CBR, aktarılan bilgilere göre yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Söz konusu sistemin kripto para borsalarına yönelik itibari para ödemelerini geciktirmeye yönelik olacağını aktaran kaynaklar, aslında bunun duygusal ödemelerin önüne geçmek için atılan bir adım olduğunu ifade etti.

Kripto Para Borsalarına Yönelik Ödeme Geciktirilecek

Sochi zirvesinde konuşan bir CBR yetkilisi, hedefin kripto para sektörüne yönelik duygusal yani ani bir hevesle yapılan ödemelerin ve böylelikle oluşabilecek hataların önüne geçmek olduğunu ifade etti. “Kalifiye” olmayan yatırımcıların duygusal ödemelerinin önüne geçerek aslında kripto para sektöründeki hataları azaltmak isteyen merkez bankası, konu hakkında şunları ifade etti:

Şu an bankacılık sistemi ile kripto para borsalarının ve kripto para şirketlerinin lehine olan, bu tür ürünlerin duygusal alımlarının gerçekleşmesini sağlayan ödemeleri yavaşlatma üzerine çalışıyoruz.”

Merkez bankası özellikle Dogecoin, Ethereum ve Bitcoin gibi önde gelen kripto para birimlerine yönelik yatırımlar ve devamında gelen şikayetler sonrasında bu kararı aldığını vurgulamakta.

Kripto para birimleri resmen ana akım kabule ulaşsa da merkez bankası hala bunların meşruluğundan şüphe ediyor ve bunu bir dolandırıcılık olarak görüyor olabilir.

Merkez bankası yetkilisi Sergei Shvetsov geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ise kripto paralara yatırım yapmanın riskli olduğunu belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

HAYDİ HAYIRLI OLSUN DİYELİM… RUSYA’NIN KRİPTO ÖDEMELERİNİ GECİKTİRMESİ DEMEK DÜŞÜŞ TRENDİNİN YAŞANDIĞI ANDA PUTİN’İN GÜÇ EGEMENLİĞİ PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİ İÇİN GİZLİCE KRİPTO STOKLAMASI YAPTIĞI ANLAMINA GELİR…YAKINDA RUSYA’NIN KRİPTO PARALARA YÖNELİK SERT TUTUMUNUN YERİNİ ANLAŞMALAR ALACAK DEMEDİ DEMEYİN…


Başa dön tuşu