BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Maliye Bakanlığı Kripto Para Taslağını Hazırladı! İşte Ayrıntılar…

Rusya'da kripto para regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ile ilgili henüz net bir karara varamayan Rusya’da kripto para regülasyon çalışmaları devam ediyor.

Rus haber kuruluşu Kommersant tarafından yayınlanan bir habere göre Rusya Maliye Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı kripto para mevzuat taslağı tamamlandı.

Kommersant’a göre kripto para birimlerinin ülkedeki yasal statüsünü ve dolaşımını düzenlemeyi amaçlayan Maliye Bakanlığı’nın mevzuat taslağı, kripto paralar için sıkı bir düzenleyici çerçeve öngörüyor.

Ayrıca taslakta gri bölgede olduğu değerlendirilen kripto para madenciliğinin de ilk kez ayrıntılı olarak ele alındığı belirtildi.

Bazı uzmanlar, söz konusu taslağın gri bölgeden çıkarılması gereken kripto para madencileri için yeni fırsatlar açtığına inandıklarını dile getirirken bazıları ise bunun yatırımcıları piyasa dışına yani karaborsaya itebileceğini ifade ediyor.

Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı taslağa göre dijital para, “Rusya Federasyonu’nun para birimi olmayan bir ödeme aracı ve bir yatırım olarak kabul edilebilir.”

Rusya hükümeti kripto para birimlerini yasaklamayacağını belirterek düzenleme yoluna gitti. Zira Rusya devlet başkanı Vladimir Putin de dahil olmak üzere hükümet yetkilileri kripto para birimlerinin yasaklanmaması gerektiğini düşünüyor.

Ancak Rusya Merkez Bankası hükümet yetkilileri ile aynı fikirde olmayıp kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması gerektiğini savunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu