BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin ve Kripto Paralara Yeşil Işık!

Rusya Merkez Bankası Başkanı Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

Daha önce Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılmasına karşı olmadıklarını söyleyen Rusya Merkez Bankası yetkilisinden sonra, kripto paralara sert yaklaşımı ile bilinen bankanın başkanı Elvira Nabiullina’dan da bir onay geldi.

İlgili Haber
Rusya'nın Ödemelerde Kripto Para Kullanımına Merkez Bankası'ndan Onay Çıktı!

Ülkenin yerel haber ajansı RBC’ye konuşan Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılabileceğini söyledi.

Kripto paraların ülke sınırları içerisindeki platformlarda ödeme aracı olarak kullanılmaması gerektiğinin altını çizen Nabiullina, buna gerekçe olarak kripto para fiyatlarının çok istikrarsız ve değişken olmasını ve bu nedenle de perakende yatırımcılar için riskli olmasını gösterdi.

“Kripto para birimlerinin Rus finansal sisteminde ödeme aracı olarak kullanılmaması şartıyla uluslararası ödemelerde kullanılabilir.

Çünkü kripto paralar çok volatil ve potansiyel yatırımcılar için çok riskli.”

Merkez bankası başkanı ayrıca dijital varlıkların yatırımcıları korumak için oluşturulan tüm gereksinimlere ve politikalara uyması gerektiğine dikkat çekti.

Son zamanlarda Rusya’da kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılması potansiyeli sıkça konuşuluyor.

Ancak hatırlanacağı üzere Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, yaptığı bir açıklamada Bitcoin ve kripto para birimlerinin değerli olduğuna inandığını ancak petrol gibi enerji kaynaklarının ticaretinde kullanılması için halen erken olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Rus Lider Putin: "Kripto Paraların Değeri Var! Ancak Ticarette Kullanımı İçin Halen Erken!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu