BitcoinHaberlerKripto Para

Rus Lider Putin: “Kripto Paraların Değeri Var! Ancak Ticarette Kullanımı İçin Halen Erken!”

Rusya Cumhurbaşkanı Putin'den kripto para yorumu.

Çin yasaklarından sonra dünya ekonomisinde önemli rol oynayan Rusya hükümeti, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve kripto paraları yasaklama gibi bir planlarının olmadığını açıklamıştı.

Kripto para birimlerine Türkiye ile aynı yaklaşım içinde olan Rusya’da kripto para birimi almak-satmak ve saklamak yasak değilken kripto para ödemelerine izin verilmiyor.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Rusya Enerji Haftası kapsamında CNBC’den Hadley’e verdiği demeçte Bitcoin ve kripto para birimlerinin değerli olduğuna inandığını dile getirdi.

“Halen Erken Aşamadayız”

Putin, kripto paralara karşı olumlu yaklaşım içinde olsa da, petrol gibi enerji kaynaklarının ticaretinde kullanılamayacağının altını çizerek devam etti:

“Enerji kaynaklarının ticaretinde kripto para birimlerinin ödeme aracı olmasını konuşmak için çok erken”

Kripto varlıkların henüz hiçbir şey tarafından desteklenmeyen elektronik kaynaklar olduğunu belirten Putin, muhabirin kriptonun değersiz olduğunu düşünüp düşünmediği sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Neden? Kriptonun değeri var. Belki bir yerden bir yere transfer edilmesi konusunda ya da ödemelerde de kullanılabilir ancak herhangi bir varlığın ticareti konusunda kullanılması için çok erken bir dönemdeyiz. Çünkü çok istikrarsızlar.

Her şeyin geliştiğini ve var olma hakkına sahip olduğuna dikkat çeken Putin, Rus hükümetinin kripto para piyasasını yakından izlediğini de sözlerine ekledi.

Rus lider, ABD’nin doları yaptırım aracı olarak kullanmasının bir hata olduğunu vurgulayarak ,başka para birimlerindeki işlemlere geçmekten başka seçeceğimiz olmadığını savundu.

Dolar ödemelerini tamamen kesmeyi düşünmediklerini belirten Putin şu an başta petrol olmak üzere enerji kaynakları için dolar cinsinden yapılan ödemelerden memnun olduklarını da ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu