Kripto HaberleriBitcoinRusya'da Kripto Paraların Uluslararası Ticarette Kullanımına İlişkin Yeni Gelişme!

Rusya’da Kripto Paraların Uluslararası Ticarette Kullanımına İlişkin Yeni Gelişme!

Rusya'da kripto paraların uluslararası ödemelerde kullanımında anlaşmaya varıldı.

Takip et

Geçtiğimiz haftalarda Rusya’da uluslararası ödemelerde Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin kullanımı konusunda çalışmalar yürütülüyordu.

Nihayet bu çalışmalarda anlaşmaya varıldı.

Rus haber ajansı Kommersant’ın haberine göre Rusya Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı, Bitcoin ve kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılmasını mümkün kılacak bir yasa üzerinde anlaştılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev şunları söyledi:

“Maliye bakanlığı ve merkez bankası kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılmasına izin verecek bir yasa üzerinde genel olarak anlaştı.

Anlaşma genel olarak kripto para biriminin nasıl elde edileceğini, onunla neler yapılabileceğini ve uluslararası işlemlerde ilk etaptaki kullanım durumları açıklıyor.”

Moiseev, ayrıca önerilen politika değişikliğinin Rus vatandaşlarının dijital cüzdanlara erişmesine izin vermeyi amaçladığını da belirtti.

Hatırlanacağı üzere Eylül ayının başlarında merkez bankası ve Rus hükümetinin kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılıp kullanılmayacağı konusunda görüşmeler yapıyordu.

Alexei Moiseev yaptığı konuşmada birçok Rus vatandaşın kripto cüzdanı açmak için yabancı platformları kullandığını belirtmiş ve ülkede yerel kripto hizmetlerinin etkinleştirilmesinin önemini vurgulamıştı.

Moiseev, “Bunun Rusya’da gerçekleşebilmesi için öncelikle merkez bankası tarafından denetlenen, kara para aklama ve müşterinizi tanıyın gerekliliklerine uyan kuruluşlar tarafından yapılması gerekiyor.” demişti.

İlgili Haber
Rusya Maliye Bakanlığı'ndan Yeni Kripto Para Açıklaması: "Uzlaştık"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları