coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinŞahin FED Üyesinden Faiz İndirimi Sinyali Geldi, Bitcoin Yükseldi!

Şahin FED Üyesinden Faiz İndirimi Sinyali Geldi, Bitcoin Yükseldi!

Genel olarak şahin tavrı ve açıklamalarıyla bilinen FED üyesi FED üyesi Christopher Waller, faiz indirimleri için sinyal verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Genel olarak şahin tavrı ve açıklamalarıyla bilinen FED üyesi FED üyesi Christopher Waller, faiz indirimleri için sinyal verdi.

Bugün Washington DC’deki bir etkinlikte konuşan Waller, enflasyonun ve ılımlı gelen ekonomik verilerin FED’in faiz politikası konusunda doğru yolda olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Daha ömceki açıklamalarında ekonomik verileri izlemeye devam edeceklerini belirten Waller, enflasyonun düşmeye devam etmesi ve ekonomik verilerin olumu gelmeye devam etmesi halinde faiz indirimlerinin gündeme gelebileceğini ifade etti.

“Enflasyon oranları hemen hemen düşündüğüm gibi ve doğru yönde ilerliyor.

Politikanın şu anda ekonomiyi yavaşlatmak ve enflasyonu %2’ye geri döndürmek için iyi bir konumda olduğuna giderek daha fazla güveniyorum.

Bu noktada enflasyondaki düşüş devam ederse birkaç ay daha yani üç ay, dört ay, beş aydaha düşmeye devam ederse politika faizini düşürmeye başlayabiliriz.

Bunun ekonomiyi kurtarmaya çalışmakla hiçbir ilgisi yok. Zira faizleri gerçekten yüksek tutacağımızı söylemek için hiçbir neden yok.

Ancak ekonomik verilerde ve enflasyonda beklenmedik bir yükseliş yaşanırsa FED’in ilave faiz artırımlarının olası olmaya devam edecektir.

Bu noktada öngörülemeyen bir yükseliş şoku FED’in faiz indirim senaryosunu havaya uçurabilir.”

Waller FOMC’un en şahin üçüncü üyesi olarak değerlendirilirken, Waller’ın güvercin yaklaşımı büyük önem taşıyor.

Zira Waller’ın güvercin konuşmasından sonra lider kripto para birimi Bitcoin ve genel kripto piyasası yükselişe geçti.

BTC tekrardan 38.000 doların üzerine çıkarken altcoinlerde de genel bir toparlanma görüldü.

Bitcoin FED’in faiz artışlarına başladığı Kasım 2021’de 69.000 dolarlık zirvesini gördü. Sonrasında yaşanan ayı piyasası doğrudan FED’in faiz artışlarıyla ilgili olduğundan burada yaşanacak bir politika değişikliğinin ve olası bir faiz indiriminin BTC‘nin yeniden eski günlerine dönebileceği düşünülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail