Kripto HaberleriHaberlerSaldıya Uğrayan Kripto Para Platformu İçin Büyük Şok: Hacker İçlerinden Çıktı!

Saldıya Uğrayan Kripto Para Platformu İçin Büyük Şok: Hacker İçlerinden Çıktı!

Takip et

Merkeziyetsiz bir kripto para borsası (DEX) olan Velodrome, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, eski bir ekip üyesinin Ağustos ayının başlarında meydana gelen 350.000 dolarlık bir hırsızlıktan sorumlu kişi olduğunu tespit ettiğini duyurdu.

Merkeziyetsiz Kripto Para Borsası Velodrome’a Saldıran Kişinin Geliştiricisi Olduğu İddia Ediliyor

DEX platformu, Twitter’daki Gabagool.eth kullanıcı adıyla tanınan anonim yazılımcı “Gabagool”un bir soruşturmanın ardından hırsızlıktan sorumlu olduğunu tespit ettiğini açıkladı.

Velodrome, Ağustos ayında ekip cüzdanlarından birinin hacklendiğini bildirmiş ve saldırganın projeden 350.000 dolar çektiğini belirtmişti.

Gabagool, DeFi alanındaki kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerini düzenli olarak ifşa eden bir grup on-chain dedektif arasında yer alarak bir takipçi kitlesi oluşturmuştu.

DEX, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Velodrome ekibi Gabagool ile ilişkisini kesti ve bundan sonraki en iyi adımı belirlemek için hukuk müşaviriyle birlikte çalışıyor.”

Velodrome ayrıca kullanıcılara olayın fonlarını etkilemediği konusunda güvence verdi.

İlgili Haber
Son Dakika: Curve Finance Hacklendiğini Açıkladı ve Yatırımcıları Uyardı!

Hırsızlıkla Suçlanan Geliştirici, Hack Olayının Araştırıldığına Dair Röportaj Vermiş

Gabagool, hack olayının gerçekleştiği Ağustos ayında ile yaptığı bir röportajda, ekibin olayı araştırdığını ve hedeflenen cüzdanın ekibin özel maaş fonlarını tuttuğunu belirtmişti.

Velodrome, Yearn Finance yaratıcısı Andre Cronje’nin öncülüğünü yaptığı vested escrow ve (3,3) modelinin başarılı bir uygulamasıdır. Proje, Fantom ağında ve (3,3) modelini başlatması beklenen Cronje tarafından inşa edilen Solidly DEX’in bir forkudur. Platform, Temmuz ayında Optimism ağında kilitli toplam değer olarak 100 milyon doları aştı. Optimism bir Ethereum Katman 2 ağıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları