BitcoinHaberler

Sansasyonel Twitter Hack Davasındaki Sis Perdesi Aydınlanıyor!

Elon Musk ve Bill Gates gibi ünlü isimlerin de yer aldığı Twitter hesaplarının hacklenmesi olayına karışan İngiltereli suçlu İspanya'da yakalandı.

Geçen senenin temmuz ayında Twitter camiası büyük çaplı bir hack saldırısıyla gündeme gelmiş, olayın etkileri günlerce konuşulmuştu. ABD Adalet Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama doğrultusunda söz konusu hack saldırısı olayına karışan 22 yaşındaki İngiliz bir gencin tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

Amerikalılar İstedi İspanyollar Yakaladı!

İngiliz asıllı Joseph James O’Connor adlı hackerın Amerikalı yetkililerin isteğiyle İspanyol polisi tarafından tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

Geçtiğimiz sene eş zamanlı şekilde gerçekleşen ve sahte bir Bitcoin hediye etkinliği kurgusuyla kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışan hackerlar, inandırıcılığı artırmak adına dünyaca tanınmış isimleri kullanmıştı. Aralarında Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi 130’dan fazla ünlü isme ait Twitter hesabını bloke eden saldırganların izi o günden beri sürülüyordu.

Olayla ilgili açıklama yapan Twitter yönetimi ise ABD polisiyle yapmış olduğu ortaklaşa çalışma sonucu birkaç tane Twitter çalışanının söz konusu hackerlara yardım ettiklerini ortaya çıkarmıştı.

Saldırının yaşandığı anın hemen akabinde hacklenen ünlü hesapları geçici bir süreyle devre dışı bırakmak zorunda kalan Twitter cephesi, tarihinin en büyük hack saldırısına uğramıştı.

Saldırının Beyni 17 Yaşında Bir Çocuktu!

ABD’nin üst düzey güvenlik görevlilerinin yaptığı sıkı takip sonucu 17 yaşındaki Floridalı bir gencin saldırının sorumlusu olduğu ortaya çıkmıştı.

Graham Ivan Clark adlı genç, üç yıl hapis ve üç yıl denetimli serbestlik cezalarını almıştı. Clark’a yardım eden Joseph James O’Connor ise korumalı bir bilgisayardan bilgi kaçırmak, özel bir bilgisayara yetkisiz şekilde girmek, bir genci siber yollarla taciz etmek, Snapchat ve TikTok hesaplarına sızmak vb. birçok yasa dışı eyleme karışmakla suçlanıyor.

Öte yandan söz konusu olayla ilgili -aralarında 16 ve 17 yaşında farklı gençlerin de olduğu- birçok kişinin tutuklandığı da paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu