AnalizBitcoin

Santiment: “Bitcoin’de Bu Veri Eylül Ayından Beri Görülmedi” Boğa Habercisi Mi?

Balinaların yeniden harekete geçmesi Bitcoin'de boğa işareti olarak yorumlanıyor.

Ünlü kripto analiz firması Santiment, geçtiğimiz hafta içinde yaklaşık 1,56 milyar dolar değerindeki 40.785 BTC‘nin borsalardan uzaklaştığını duyurdu.

Öte yandan Bitcoin, bugün 39.100 dolar ile gün içi en yüksek seviyesine tırmandı ancak an itibarı ile yeniden aşağı yönlü hareketlenme yaşayarak 38.200 dolar seviyesine geriledi.

Öte yandan Santiment, söz konusu yüklü BTC aktarımını eylül ayının 2. haftasından bu yana görülen en yüksek Bitcoin borsa çıkışı olarak değerlendirdi ve

Soğuk cüzdanlara taşınan madeni paraların devam eden eğilimi, uzun vadeli fiyat hareketleri için tarihsel olarak iyidir.

yorumunda bulundu.

Ünlü analiz şirketinin bu yorumunun nedeni, büyük yatırımcılarının kripto para birimlerini uzun süre tutmak istediklerinde genellikle borsalardan çekmeleri olarak gösteriliyor. Bu durum Bitcoin yatırımcıları açısından boğa sinyali anlamına geliyor.

Piyasa Duyarlılığı İyileşiyor Mu?

Korku ve Açgözlülük Endeksi“, piyasa duyarlılığının yayınlandığı sırada 100 üzerinden 26 puanı gösteriyor. Bu da dünkü “aşırı korku” durumundan “korku” durumuna geçişle birlikte hafif bir iyileşmeye işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre BTC son 24 saatte %2.70 oranında değer kazandı. Bitcoin’in yeni ayın ilk gününde olumlu getiriler üretmiş olması yatırımcıların bir miktar rahatlama sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu