Bitcoin

Savaşın Kripto Paralar Tarafındaki Etkisi Sürecek Mi?

Bitcoin'de hangi seviyeler test ediyor?

Piyasaların geneline baktığımızda Rusya Ukrayna savaşı global emtia endeksleri tarafında satış yönlü tepki verirken kripto para piyasalarında da paralel yönlü agresif satış fiyatlamaları görüldü ve özellikle döviz kurlarındaki yükselişler ve borsalardaki düşüş savaşın etkisini fiyatlamaya devam etti.

Altın ve Brent Petrol tarafı pozitif ayrışarak güvenli liman olarak önemli bir talep gördü.

Kripto paralar tarafında bitcoin sert satış yaşarken Ethereum ve major altcoin paritelerininin çoğu yaklaşık %10 değer kaybetti.

Peki sürecin devam etmesi ve satışın derinleşmesi durumunda hangi seviyeler etkili olabilir?

Rusya Ukrayna krizinin ortaya çıkması ile birlikte riskli varlık yatırımlarına olan yönlenmenin düşmesi ile beraber günlük, haftalık ve aylık grafikte düşüş trendinde olması sebebiyle fiyat, şu anda minör destek seviyesinde tutunmaya çalışıyor ve gün içerisinde 35 bin dolar seviyenin alt bölgesini test etmiş bulunuyor.

Ayrıca, gün içerisindeki CryptoQuant verilerine baktığımızda bitfinex borsasından belirli bir miktar BTC çıkışı gözlenmektedir.

4 saatlik (low time frame) alt zaman dilimine indiğimizde ise trend yönünde oluşan düşüşün devamında olası 33.600 30.600 ve 29.300 dolar destek seviyeleri takip edilebilir.

Geçmiş fiyat verilerinden de gördüğümüz gibi 28.000 ve 30.000 dolar bölgesinden tepki alması durumunda tekrardan trend bölgesine olası bir hareket görülebilir. Aksi takdirde bu stratejik destek bölgesinin kaybedilmesi ve ardından oluşabilecek panik satışların artması ile 24.000 dolar bölgesine geri çekilmeler görülebilir.

Bunların yanı sıra indikatörler açısından fiyat, hareketli ortalamaların altında hareket etmekte ve henüz bu veriye baktığımızda alım yönlü bir sinyal bulunmaktadır.

Şu an için tüm verileri göz önünde bulundurarak global piyasalarda finansal sistem dengelerinin belirli bir stabiliteye geçmesi ve belirsizliğin ortadan kalkması ile paralel Bitcoin tarafında da fiyata yansımalarını görmemiz muhtemel olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ali nazlı

Ethereum btc gibi hareket etmeye başladı alsat işlemlerinde kar alınabilir hacimleri takip edin. Y.t.d


Başa dön tuşu