Kripto HaberleriAltcoinSavcılar Yeni Bir Terra-LUNA Soruşturması Başlattı! 185 Milyon Dolarlık Varlık Donduruldu!

Savcılar Yeni Bir Terra-LUNA Soruşturması Başlattı! 185 Milyon Dolarlık Varlık Donduruldu!

Savcılar Terra kurucu ortağı Daniel Shin de dahil olmak üzere 10 kişiyi sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mayıs 2022’de büyük bir çöküş yaşayan Terra (LUNA) ve kurucu ortakları hakkında Güney Kore’de başlatılan soruşturmalar devam ediyor.

Bloomberg’in haberine göre, bu soruşturmalar kapsamında Güney Koreli savcılar Terra-LUNA kriziyle ilgili olarak Terra kurucu ortağı Daniel Shin de dahil olmak üzere 10 kişiyi sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçladı.

Savcılar suçlanan bu 10 kişinin hepsinin pazarlama, sistem geliştirme ve yönetim de dahil olmak üzere doğrudan Terra ile bağlantılı olduğunu savundu.

Savcılar soruşturma kapsamında ayrıca suçlanan 10 kişiyle bağlantılı 185 milyon dolarlık (246.8 milyar won) varlığı dondurduklarını da belirtti.

Savcılar açıklamasında Terra’nın stablecoini TerraUSD‘yi istikrarlı bir fiyatta tutmaya yardımcı olan algoritmayı doğru bulmanın imkansız olduğunu belirterek Terra projesinin başlangıcından itibaren bir uydurma olduğunu ve TerraUSD’nin başarısızlığa mahkum olduğunu ifade ettiler.

Savcılığın suçlaması sonrasında açıklama yapan Daniel Shin’in avukatı Kim Ji-dong şu ifadeleri kullandı:

“Müvekkilim Mayıs ayındaki saçma olaydan iki yıl önce şirketten ayrıldığı için Terra çöküşüyle hiçbir ilgisi yoktur.

Çöküşten hemen sonra gönüllü olarak Güney Kore’ye döndü ve 10 aydan fazla bir süredir soruşturmayla sadakatle işbirliği yapıyoruz ve gerçeklerin bulunmasına katkıda bulunuyoruz.”

Yapılan açıklamada konuşan başsavcı Dan Seong-han, savcılığın TerraForm Labs (TFL) ve LFG’nin Bitcoin (BTC) varlıklarını ve işlemlerini izlemeye devam edeceğini söyledi.

Başsavcı Terra kurucu ortağı Do Kwon’un geçen yıl Bitcoin’lerin bir kısmını nakde çevirdiğini ancak hala bir İsviçre bankasında milyonlar değerinde Bitcoin’i olduğunu da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay