BitcoinHaberler

Scott Melker: “Bitcoin Kendi Yolunu Çizecek.”

Ünlü analist, Bitcoin'in geleneksel hisse senetleriyle birlikte hareket etmediğini savundu.

Coronavirüs sebebiyle zor günler yaşayan ve tarihe kara perşembe adıyla geçen kriz gününden bu yana Bitcoin’in geleceğiyle ilgili türlü tahminler ortaya atılıyor. Bazıları BTC’nin hisse senetleriyle beraber hareket ettiğini düşünürken Scott Melker gibi düşünenler bunun doğru olmadığı görüşünde.

Bitcoin ile ilgili konuşan Melker, ünlü kripto değerin risk taşıdığını itiraf etmekle beraber piyasanın en değerli kripto parasının sanıldığı gibi hisse senetleriyle birlikte hareket etmediğini savundu.

Bununla birlikte yayınlanan bazı ekonomi raporları Bitcoin coronavirüs öncesi SPX ile 0.59’luk bir korelasyona sahip olduğunu gösterirken virüs sonrası bu ilişki yerini Bitcoin-altın arasındaki 0.72’lik korelasyon oranına bırakmış durumda.

Ayrıca 12 Mart’ta Bitcoin’in yaşadığı büyük düşüş kendini toparlamışken SPX bu durumun uzağında kaldı ve sonrasındaki yaklaşık bir haftalık süre boyunca düşme eğilimi gösterdi. Bitcoin ise yükselişe geçti ve yüzde 84 oranında artış yaşadı. Bu durumda iki değerin doğrudan ilişkili olduğuna inanmak biraz güç.

Tüm bunların yanı sıra Bitcoin’in genel piyasa risklerinden bağımsız olarak kendi risk haritası üzerinde hareket etmesi sebebiyle yatırımcıları tüm varlıklarını BTC’ye yatırmamaları konusunda uyaran Melker, bir miktar Bitcoin yatırımı yapmanın yine de iyi bir tercih olacağını dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu