Kripto HaberleriAltcoinSEC Başkanı Altcoinler Hakkında Konuştu! "Risk Var"

SEC Başkanı Altcoinler Hakkında Konuştu! “Risk Var”

Takip et

SEC Başkanı Gary Gensler bugün katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto para birimi alanında çok fazla risk var diyen Gensler, daha önceki açıklamalarına benzer kaygılarını dile getirdi.

İşin teknolojik tarafı ile spekülatif tarafını ayıran başkan, “kripto para teknolojisi konusunda tarafsızım, ancak söz konusu yatırımcı koruması olunca tarafsız olamıyorum. Çünkü kripto paralar oldukça spekülatif bir varlık sınıfı” dedi.

Gensler yaptığı açıklamalarda pek çok altcoinin menkul kıymet statüsünde olduğu konusunda uyarılarda bulunuyordu. Bu uyarılarını yineleyen başkan bir grup sponsor girişimcinin halktan para toplayarak piyasaya sürdüğü tokenlerin menkul kıymet statüsünde olduğunu yineledi.

“Binlerce coin var ve bunların çoğu menkul kıymet statüsünde. Her yeni alan gibi pek çok proje başarısız olabilir. Bu alanda ciddi bir risk var.”

Geçtiğimiz ay verdiği bir demeç sırasında Bitcoin‘in menkul kıymet değil emtia olduğunu doğrulayan Gensler Ethereum‘un statüsü konusunda sessiz kalmıştı.

Son dönemde ardı ardına iflaslarını açıklayan kripto para kredi kuruluşları hakkında da konuşan Gensler bunların da yatırım şirketi statüsünde olabileceğini kaydetti.

Kripto para kredi kuruluşlarının oldukça yüksek getiri oranları sunduğunu hatırlatan SEC başkanı, “bu vaatlerin arkasında ne var?” diye sordu.

Başkan yatırımcıları korumak için bu tarz şirketlerin SEC’e kayıt olması konusunda baskı yapmaya devam edeceklerini de yineledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Karşılıksız dolar basarak dünyayı dolarla doldurdunuz. Sanki şu anki sistem çokmu güvenli.

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları