coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler ile Güney Koreli Yetkililer Bir Araya Gelecek: Kripto...

SEC Başkanı Gary Gensler ile Güney Koreli Yetkililer Bir Araya Gelecek: Kripto Paraları Konuşacaklar

Güney Kore kaynaklarına göre, SEC Başkanı Gary Gensler ile Güney Koreli mevkidaşları kripto paraları konuşmak üzere buluşacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Koreli haber kaynağı ChosunBiz’in haberine göre, dijital varlık düzenlemelerine ilişkin uluslararası işbirliğini güçlendirmek amacıyla Güney Kore’nin baş mali düzenleyicisi, önümüzdeki ay Washington D.C.’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ile bir araya gelecek.

Güney Kore Mali Denetim Servisi (FSS) Başkanı Lee Bok-hyeon ve SEC Başkanı Gensler, tartışmalarını Koreli düzenleyiciler için giderek daha kritik hale gelen bir konu olan kripto para düzenlemeleri üzerine odaklayacaklar. Bu toplantı iki lider arasında türünün ilk örneği olacak.

FSS, “İki kurum arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla belirli programları ve gündemleri koordine ediyoruz” dedi.

İlgili Haber  Son Dakika: FOX Business Kıdemli Muhabiri, Bitcoin Spot ETF Onaylarıyla İlgili İçeriden Bilgi Paylaştı

Bu toplantı, Güney Kore’nin bu yıl kripto yatırımcıları için tüketici korumalarını arttırmak üzere yeni dijital varlık mevzuatı geliştirmesi nedeniyle çok önemli bir zamanda gerçekleşti. Yeni yasaların Temmuz 2024’te yürürlüğe girmesi planlanıyor.

KuCoin verilerine göre, 18 ila 60 yaş arasındaki yetişkinlerin yaklaşık dörtte birinin altı aylık bir süre zarfında kriptoya yatırım yaptığı Güney Kore, Bitcoin ve kripto para ticareti için en büyük pazarlardan biri.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail