BorsaKripto Para

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Para Borsası Açıklaması!

SEC başkanı Gary Gensler, bugün katıldığı bir röportajda ABD'li kripto para borsalarına dair yeni bir açıklama yaptı.

Kripto paraların giderek yaygınlaşmasıyla beraber ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto sektörüne yönelik regülasyonları ne zaman uygulayacağına dair de beklentiler oluştu.

SEC başkanı Gary Gensler, yaptığı açıklamasında kripto para endüstrisi ve denetleyici kurumlar arasındaki ilişkinin aslında basit olduğunu söyledi.

Andy Serwer ile gerçekleştirdiği söyleşisinde Gensler, potansiyel bir spot Bitcoin ETF’sinden kripto para platformlarının daha geniş regülasyonuna kadar birçok alana etki etme konusunda mevcut yasanın neden son derece anlaşılır ve basit olduğunu düşündüğünü anlattı.

“SEC’e Kayıt Olmayan Kripto Para Borsalarının Faaliyetleri Yasadışıdır!”

Gensler daha önce yaptığı açıklamalarında Coinbase, BlockFi ve diğer büyük kripto paraların SEC’e gönüllü olarak kayıt yaptırmaları gerektiğini söylemişti.

Buna ek olarak SEC başkanı, bu konuyla ilgili yasanın da “çok net” olduğunu ifade etti:

“Kripto para borsaları ya SEC’e kayıtlı bir şekilde faaliyet gösteriyordur ya da faaliyetlerini yasadışı sürdürüyordur, bunun başka bir yorumu yok.”

Gensler ayrıca kısa bir süre önce sonuçlanan BlockFi davasına da atıfta bulundu. BlockFi, söz konusu davada 100 milyon dolar ödemek koşuluyla SEC ile uzlaşmıştı.

Gensler, “BlockFi meselesinin aslında bu şirketlerin mevcut menkul kıymetler yasasına neden uyması gerektiğini” açıkladığını söyledi.

SEC başkanının bu açıklamaları, bu hafta bazı kripto şirketlerinin SEC’in kripto endüstrisini ne zaman ve nasıl düzenleyeceğine dair farklı açıklamalar yapmasının ardından geldi.

İlgili Haber
SEC Üyesi Peirce: "SEC Bu Yıl Kripto Paraları Düzenlemeyecek!"

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında SEC’in kripto regülasyonlarını bu yıl uygulayacağını düşünmediğini ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu