Kripto HaberleriFenomenSEC Başkanı Gary Gensler'dan Ünlülere Kripto Uyarısı!

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Ünlülere Kripto Uyarısı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kurumun eski bir NBA oyuncusuna uyguladığı yaptırımın ardından konuştu. Gensler, ünlüleri kripto konusunda bir kez daha uyardı:

“Bu dava ile ünlülere bir kez daha hatırlatıyorum: Yasalara göre bir menkul kıymetin reklamını yaptığınızda kimden ne kadar para aldığınızı açıklamanız gerekiyor. Ünlüler özellikle kripto para reklamı yaparken yatırımcılara bu ürünün riskli olduğu konusunda uyarı yapmalı. Yatırımcıların büyük kısmı ne satın aldığı hakkında bilgi sahibi bile değil.”

Eski Basketbolcuya Büyük Ceza!

SEC, bugün yaptığı resmi açıklamada eski NBA oyuncusu Paul Pierce’a yaptırım uyguladığını açıkladı. Pierce, dava görülmeden alınan uzlaşma kararı ile kuruma 1.4 milyon $ ceza ödemeyi kabul etti.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda ünlü basketbolcunun reklam için aldığı ödemeyi yatırımcılara açıklamadığını belirtti.

“Paul Pierce, sosyal medya hesabı üzerinden EthereumMax (EMAX) adlı kripto para biriminin reklamını yaptı. Eski basketbol yıldızı detayları açıklamaması bir yana EMAX ile ilgili yanlış ve yanıltıcı paylaşımlarda bulundu.”

Amerikalı devlet kuruluşları son günlerde kripto paraların üzerine üzerine geliyor. SEC, geçtiğimiz hafta kripto borsası Kraken’ı mercek altına aldı. Kraken ise staking hizmetini askıya aldığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları