Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler'dan Yeni Kripto Para Borsa Açıklaması!

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Yeni Kripto Para Borsa Açıklaması!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörünün içerisinden gelmesine rağmen beklendiği gibi bir başkanlık yaratamıyor. Gensler’ın çok denetimci ve regülasyon odaklı attığı adımlar kripto para sektörünün tepkisini çekse de Gensler bunlardan geri adım atacak gibi gözükmüyor.

İlgili Haber
SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ve Kripto Para Borsalarına Yönelik Regülasyon Çağrısını Yineledi!

ABD içerisinde kripto para şirketlerine yönelik birbiri ardına soruşturmalar başlamış durumda ve bunun son hedefi Binance US olmuştu.

Gensler Daha Fazla Denetim İstiyor

Binance US‘in şu an ABD tarafından inceleme altında olması haberinin yayılmasından hemen sonra, Gensler ilginç bir açıklamada bulundu. Gary Gensler, kripto para borsalarının direkt olarak SEC’ye kayıt olması gerektiğini ifade etti. Böyle bir durumda SEC’nin aslında borsalara lisans dağıtması ve kripto paraları tanıması gerekiyor.

Gensler, kripto para sektöründeki yatırımcıların daha çok korunmaya ihtiyaç duyduğunu aktarsa da gelen yorumlar aslında başkanın kripto para yatırımcılarını kısıtladığı yönünde.

SEC’in kripto para borsalarını regüle etmek için nasıl bir yol izleyeceği bilinmese de SEC bunun için bir yasaya ihtiyaç duymakta. Eğer Biden yönetimi kripto para borsalarının SEC tarafından denetlenmesine izin veren yasayı onaylar ve senato da bunu kabul ederse SEC ciddi bir yetkiye ulaşabilir.

Şimdilik ise kripto para borsalarının büyük bir kısmı farklı eyaletlerde farklı regülasyonlara sahip ve bunların hepsi SEC tarafından denetlenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları