Haberler

SEC Başkanı Hisse Senedi Tokenları Hakkında Net Konuştu! Düzenlemeler Kapıda

Son konuşmasında hisse senedi tokenlardan bahseden Gary Gensler, DeFi platformuna atıfta bulundu.

Bugün yapılan ABD Barolar Birliği’nin açılış toplantısında konuşan SEC başkanı Gary Gensler, kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Menkul kıymet tarafından desteklendiği müddetçe ister hisse senedi tokenı ister sabit değer tokenı ister alttaki menkul kıymetlere sentetik maruziyet sağlayan başka bir sanal ürün olsun hiç önemli değil, menkul kıymet tarafından destekleniyorlarsa kanuna tâbidirler.” diyen Gensler, bu tokenların yasalara uyması için merkezi ya da merkeziyetsiz bir borsada işlem görmelerinin fark yaşatmayacağını da sözlerine ekledi.

“Başları Belaya Girecek!”

Bazı platformların menkul kıymet değeri üzerinden fiyatlandırma yaptığı tokenları listelediğini de belirten SEC Başkanı, Blockchain ağı üzerinde varlık gösteren sentetik hisse senedi tokenları yatırımcılara satan şirketlerin regülatörlerle başlarının ciddi şekilde belaya gireceğini de açıkça ortaya koydu. Bu gibi listelemeleri en çok FTX borsasının yaptığı biliniyor.

Kripto para birimleri hakkında daha önce de çok kez demeç veren Gensler, söz konusu dijital varlıkların çok daha fazla gözetime ihtiyacı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Hatırlanacak olursa ünlü isim, yatırımcıların güvenlikleriyle ilgili konularda boşluklar olduğunu belirttiği kripto dünyası için regülatörlerle ortaklaşa çalışmayı büyük bir hevesle beklediğini belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Alican durmaz

Ya alın dolar bitiyor yerine dünya alışverişi için kripto paralar olacak

memco

sakın tlm coin almayın

Anonim

Nedenini de aciklarsan sevinirim


Başa dön tuşu