EthereumHaberler

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! Ethereum Menkul Kıymet Midir?

SEC, düzenleyici netlik konusunda iyi bir sınav vermiyor.

Bazı veriler Bitcoin’de volatil bir hafta yaşayacağımızın sinyalini veriyordu. Bugün sadece Bitcoin’de değil tüm piyasalarda hareketli bir gün yaşanıyor.

İlgili Haber
Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinlerde Volatilite Yükselebilir! Squeeze'e Hazır Olun!

ABD borsalarında gün içi kayıplar %2’lere ulaşırken, Avrupa borsaları ve pek çok yatırım enstrümanında satış baskısı olduğunu görüyoruz.

Tüm bu gürültü sırasında SEC başkanı Gary Gensler katıldığı TV programında kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ethereum Menkul Kıymet Midir?

CNBC’de konuşan Gensler’a Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı soruldu. Aslında bu soru Ripple davasının merkezindeki konuya ilişkin olması nedeniyle oldukça dikkat çekiciydi.

Gensler bu soruyu cevaplamayacağını söyleyerek, “Bu tür halka açık ortamlarda herhangi bir projeden veya olası bir durumdan söz etmiyoruz. Bu şekilde yasal tavsiyeler vermiyoruz” dedi.

Başkan kripto para projelerine de seslenerek, menkul kıymet statüsünde olanların kendilerine kayıt yaptırmasını talep etti.

“Maalesef bunların pek çoğu biz menkul değiliz, başka bir şeyiz demeye çalışıyor.”

SEC başkanı her defasında bir çok kripto paranın menkul kıymet olduğunu iddia etmesine rağmen hangi projelerin menkul kıymet olduğunu açıklamaktan çekiniyor.

Bu çelişkili tutum geçtiğimiz yıl Kongre Üyeleri tarafından da eleştirilmişti.

Düzenleyici netlik konusunda iyi bir sınav vermeyen SEC, kripto paralar üzerindeki “menkul kıymet” iddiasının arkasındaki perdeyi bir türlü aralamıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu