AnalizBitcoinHaberler

Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinlerde Volatilite Yükselebilir! Squeeze’e Hazır Olun!

Bitcoin'de volatil bir hafta bizi bekliyor.

60 gündür düşüş trendinden çıkamayan Bitcoin dün 40500$’ı yeniden test ettikten sonra bugün 42.000$ sınırından işlem görüyor.

Hafta sonu olması nedeniyle hacmin azaldığını görüyoruz. Elbette bunda kanlı bir pazartesiye uyanmak istemeyen ve yarını bekleyen yatırımcıların da etkisi var.

Veri analiz şirket IntoTheBlock açık pozisyonların piyasa değerine oranını gösteren bir grafik paylaşarak “ileride potansiyel bir short sıkıştırma görebiliriz” dedi.

Paylaşılan grafiğe baktığımızda fiyat yükselirken söz konusu oranın artmasının longları sıkıştırmak için bir düzeltmeyi işaret ettiğini görüyoruz. Bununla ters orantılı olarak fiyat düşerken oranın yükselmesinin ise shortları sıkıştırmak için bir yükselişi tetiklediğini görüyoruz.

Bitcoin’in fiyatı 40.000$ seviyelerine inerken açık pozisyonların piyasa değerine oranı son 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Temmuz’daki benzer harekete baktığımızda bu veri bize potansiyel bir dipte olabileceğimizin ve shortları sıkıştırmak için yükseliş gelebileceğinin sinyalini veriyor.

Ancak yine de bu veriye temkinli yaklaşmakta fayda görüyoruz. Zira Glassnode tarafından sağlanan verilere göre markette fonlama oranı hala long pozisyonların daha fazla olduğunu gösteriyor.

İki veriyi bir arada değerlendirdiğimizde ortaya çıkan sonuca göre önümüzdeki günlerde hem long hem de shortları sıkıştırmak için aşağı ve yukarı yönlü sert hareketler görebiliriz.

Bu nedenle yüksek kaldıraçtan uzak durmak ve panikle işlem yapmamak bu hafta biraz daha önemli olabilir.

İlgili Haber
Bu Verilere Göre Bitcoin'de Bir Dip Daha Görebiliriz!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu