AnalizBitcoinHaberler

Bu Verilere Göre Bitcoin’de Bir Dip Daha Görebiliriz!

Bitcoin, yatırımcıların teslim olmasını bekliyor.

Bitcoin son üç günde %13 oranında geri çekilmesine rağmen vadeli sözleşmelerdeki fonlama oranı negatife dönmedi.

Bu yatırımcıların düşüşe ikna olmadığını ve bu seviyelerden bir tepki gelmesini beklediğini gösteriyor.

Zaten düşmüş bir ürünü dipte shortlamak mantıksız gelse de, yatırımcılar markete teslim olmadan sert bir yükseliş görmemiz pek mümkün olmayabilir.

Zira 4 Aralık’taki 42.000$ çöküşünde fonlama hızlıca negatife dönmüş (yani short pozisyonlar artmış) ve market bunları cezalandırmak için sert şekilde yukarıya hareket etmişti.

Kaynak: Glassnode

Bitcoin’in diplere inmesine rağmen fonlama oranının hala pozitif olması bu yatırımcıları teslim almak için bir dip daha görebilir miyiz? sorularını gündeme getiriyor.

Bu noktada 40.000$’ın kırılması pek çok yatırımcının long pozisyonlarını kapatmasına ve yine pek çok yatırımcının short pozisyon açmasına neden olabilir.

40.000$’ın altında bu yatırımcıları teslim aldıktan sonra yeniden sert bir yükseliş görmeyi umuyoruz.

RSI’da Pozitif Uyumsuzluk Var

Fonlamanın pozitif olması kısa vadede sert yükseliş için olumsuz bir veri gibi görünse de Bitcoin grafiğinde pozitif veriler de var.

Bitcoin’deki fiyat hareketine baktığımızda 4 saatlikte düşen bir trend içerisinde hareket etmemize rağmen, RSI’da pozitif uyumsuzluk olduğunu görüyoruz.

Bu da son bir dip sonrası yükseliş beklentimizi korumamıza neden oluyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Nagihan

Diplerde siz de yazmayı bırakırsınız artık insallah sıfırlar hepiniz batariz kurtuluruz valla bu saçma sapan yazanlardan bıkkınlık geldi

Anonim

XRP-TR ‘ Yİ TEMMUZ AYINDA 5.00 ‘ DAN 800 BİN ADET OLARAK ALDIM , GEREKİRSE 3 SENE DAHA BEKLEYECEĞİM RAKAM 30.00 TL ÜZERİNİ GÖRMEDEN ASLA SATMAK YOK , BOĞALAR AYILAR MI DAHA İNATÇI YOKSA BEN Mİ GÖRECEĞİZ…😔

Anonim

Hemen sattim


Başa dön tuşu