AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Beklediğimiz Düşüş Geldi! Sırada Ne Var?

Bitcoin 40.000$'ın altından iyi bir tepki aldı.

Bitcoin’de bir dip daha gelebileceğini önceki haberlerimizde aktarmıştık. Fiyattaki geri çekilmeye rağmen fonlamanın bir türlü negatife geçmemesi yatırımcıların markete teslim olmadıklarını gösteriyordu.

İlgili Haber
Bu Verilere Göre Bitcoin'de Bir Dip Daha Görebiliriz!

Bugün 40.000$’ın altına doğru beklediğimiz hareket geldi.

Glassnode tarafından sağlanan verilere baktığımızda vadeli işlemlerdeki fonlamanın kısa süreliğine negatife dönüp tekrardan pozitif olduğunu görüyoruz.

Fonlama oranın günlük bazda sıfırlanıp sıfırlanmadığını veriler güncelledikten sonra görebileceğiz. Bunun için takipte kalın.

39650$’dan gelen tepkinin korunması önümüzdeki saatlerde önemli olacak. 40.830$ altında 4 saatlik bir kapanış görmediğimiz sürece yükseliş beklentimizi koruyacağız.

Yukarıdaki haberimizde bahsettiğimiz RSI’deki pozitif uyumsuzluğun devam ettiğini görüyoruz. Bu da kısa vadede bir tepki yükselişi görme ihtimalimizi kuvvetlendiriyor.

Küresel piyasalar tarafına baktığımızda ABD borsalarının haftaya satıcılı başladığını görüyoruz. Özelikle S&P 500 ve Nasdaq’taki kayıpların %1’in üzerinde olması, Bitcoin’deki satış baskısını artırıyor.

ABD borsalarındaki sert açılışla birlikte 40.000$’ın altına sarkan Bitcoin pek çok kaldıraçlı oyuncunun tasfiye olmasına neden oldu.

ByBt verilerine baktığımızda 1 saat gibi kısa sürede 152 milyon değerinde pozisyonun tasfiye olduğunu görüyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinlerde Volatilite Yükselebilir! Squeeze'e Hazır Olun!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu