Haberler

SEC, bir kripto para platformu için soruşturma başlattı

Secured Automated Lending Technology (SALT) hakkında soruşturma..

SEC yönetimi kripto paralar ile teminatlı olarak krediler sunan ve bu konuda adından son günlerde söz ettirmeyi başaran Secured Automated Lending Technology (SALT), hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Kripto paralar ile teminatlı olarak krediler sunulması son zamanların en fazla riskli işlemlerinden birisi olarak gösterilirken, sadece bununla da sınırlı kalmayarak kredi teminatlarının kripto paralar ile olması hala tam olarak anlaşılabilmiş değil. Büyük şirketler milyonlarca dolarlık teminatın kripto paralar ile sunulabilecek olduğunu düşünürken, henüz daha ABD ve Asya ülkelerinin birkaçı dışında kripto paraları bir teminat olarak kullanmıyor.

ABD Doları üzerinden krediler veren şirketlerin gelecekte kripto paraları teminat olarak görebilecek oldukları ve gelir belgesi olarak bile kripto paraları kabul edebilecek oldukları düşünüldüğünde ise Secured Automated Lending Technology (SALT) için açılmış olan bir soruşturmanın ne kadar fazla bu konu üzerinde etkisi olduğu kısa süre içerisinde görülecek. SEC daha önce açtığı soruşturmalarda çok ağır cezalar verdiğinden dolayı belirli bir süre bu soruşturma süresince yeni atılacak adımların beklemede olacağı kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu