Bitcoin

SEC, Bitcoin’i bitirecek hamleler üzerinde çalışıyor olabilir

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC ile ilgili son günlerde iddialar Bitcoin üzerinde bir takım araştırmaları genişlettiği ve arttırdığı yönünde. Gerek yapılan araştırmalar, gerek ise SEC yönetiminin McAfee gibi isimleri tehdit ettiği iddialarının basında yer almasından hemen sonra, yatırımcıların bu açıklamalardan dolayı çok fazla etkilendikleri bilinmekteydi.

Bugün ise SEC tarafından bir takım Bitcoin’i bitirebilecek olduğuna dair iddialar ortaya atılıyor ancak bu iddialar konusunda SEC en ufak bir basın açıklaması yapmayarak, sadece önlemler alarak konu üzerinde çalıştıklarını ve bu konuda kesin kararları olduğunu açıklamakta.

SEC, tüm dünyadaki menkul kıymetlerin yoğun bir takibini yapıyor ve bunun sonucunda elde ettiği verileri zaman zaman yayınladığı raporlara kadar birebir olarak yansıtabiliyor.

SEC nasıl bitirebilir?

SEC, kripto paraları istemesi durumunda tüm dünyada engelleyebilir. Bunu yapabilecek gücü daha önce birçok kez ülkelere uygulanan yaptırımlarda bile başarı ile elde eden SEC/FED ortaklığının istemesi durumunda Bitcoin’i dolaşımdan kaldırmak, suçluları cezalandırmak konularında etkili olabileceği düşünülüyor.

SEC’in Bitcoin ETF başvuruları ile ilgili tüm karar ve açıklamalarını https://www.bitcoinsistemi.com/etiket/bitcoin-etf/ adresinden takip edebilirsiniz.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu