Altcoin

SEC Bu Altcoini Dolandırıcı Olarak İlan Etti!

SEC, bugün yaptığı açıklamasında bu altcoinin geliştiricilerini dolandıcılık faaliyeti yürütmekle suçladı.

SEC bugün yaptığı açıklamasında, John ve Tina Barksdale kardeşlerin oluşturdukları sahte altcoin ile yatırımcılarını 124 milyon dolar dolandırdıklarını açıkladı.

“Orneus Coin Adlı Altcoinin Geliştiricileri Binlerce Kişiyi Dolandırdı”

SEC’in yayınladığı açıklamaya göre John ve Tina Barksdale kardeşler, Ormeus Coin adlı altcoini kullanarak binlerce yatırımcıyı dolandırdı. Dolandırıcı kardeşlerin Ormeus Coin’i kripto para borsaları aracılığı ile satışa sunduğunu ve Youtube üzerinden bu kripto paranın reklamını yaptıkları öğrenildi.

Söz konusu altcoinin web sitesi incelendiğinde HitBTC, PancakeSWap, UniSwap ve diğer kripto para borsalarının Ormeus’u listelediği iddia ediliyor. Web sitesinde göre Ethereum üzerinde çalışan bir kripto para olan Ormeus, “çevreci enerji” kullanıyor.

Ormeus Coin 250 Milyon Dolarlık Madencilik Faaliyeti Yürüttüğünü İddia Ediyordu

Bununla birlikte SEC, Barksdale kardeşlerin projeleri hakkında yanlış bilgi verdiğini savundu:

“İddia edildiği gibi John Barksdale, projesinin tanıtımı için dünya üzerinde toplantılar düzenlemiş ve kız kardeşi Tina ile birlikte sosyal medya gönderileri, YouTube videoları, basın açıklamaları ve diğer tanıtımsal materyalleri yayınlamıştır.”

Bu yatırımcı ilişkilerinde sanıklar yanıltıcı ve yanlış bir şekilde Ormeus Coin’in 250 milyon dolarlık kripto para madenciliği operasyonuna sahip olduğunu ve bu madencilik faaliyetinden aylık 5.4 milyon dolar ila 8 milyon dolar gelir elde ettiğini etti.”

SEC buna ek olarak kardeşlerin madencilik faaliyetlerini 2019 yılında sonlandırdığını ve gelir olarak 3 milyon doların altında kaldığını belirtti.

SEC’in İcra Bölümü müdür yardımcısı Melissa Hodgman, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Barksdale kardeşlerin sosyal medyayı, web sitelerini ve kişisel toplantıları kullanarak dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğunu ve bireysel yatırımcıları kendi kişisel çıkarları için yanlış yönlendirdiğini iddia ediyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu