Bitcoin MadenciliğiHaberler

SEC, Çinli Dev Bitcoin Madenciliği Cihazı Üreticisi Canaan İçin İnceleme Başlattı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çinli Bitcoin madenciliği ekipmanı üreticisi Canaan'ı incelemeye aldı.

Çinli kripto para ve Bitcoin (BTC) madenciliği ekipmanı üreticisi Canaan, bugün yaptığı açıklamasına göre Pekin yönetimi ile olan ilişkileri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) incelemesi altına girdi.

SEC, Bitcoin Madenciliği Şirketi Canaan’ın Çin Yönetimi Kontrolü Altında Olduğundan Şüpheleniyor

Şirket açıklamasında, SEC’in incelemesi altına girme nedeni olarak, 2021 yılı yıllık raporu için ABD Halka Açık Şirket Muhasebe Gözetim Kurulu’nun (PCAOB) tam olarak denetleme yapamadığı denetçi kullanmasını gösterdi. Söz konusu denetçi KPMG Huazhen LLP şirketi idi.

2021’de tamamlanan Holding Yabancı Şirketler Sorumluluğu Yasası (HFCAA), yabancı hükümetler tarafından kontrol edilen şirketlerin ABD kamu piyasalarından çıkarılmasını amaçlıyordu.

Canaan’ın 25 Mayıs tarihine kadar SEC’e “yabancı bir hükümet tarafından sahip olunmadığını ya da kontrol edilmediğini” kanıtlaması için belge göndermesi gerekiyor. Kripto para madenciliği ekipmanı üreticisinin üç yıl art arda bu şekilde belirlenmesi durumunda ABD piyasalarından çıkarılma riski bulunuyor.

Canaan Perşembe günkü açıklamasında şunları söyledi:

“Şirket, hem Çin’de hem de ABD’de geçerli yasa ve düzenlemelere uymaya devam edecek ve Nasdaq’taki liste durumunu korumak için çaba gösterecek.”

Canaan, elektrikli araç üreticileri XPeng ve Nio, e-ticaret devleri JD.com ve Trip.com ve Çin’in COVID-19 aşı üreticilerinden biri olan Sinovac Biotech’in de dahil olduğu diğer şirketler ile birlikte SEC’in incelemesi altına giren 70 kuruluştan biri oldu.

SEC kısa bir süre önce Valkyrie’nin Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’sini onaylamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Hakan ak

bitcoin bitmiştir artık arkadaşlar, işlem yapmayın 2023 ortalarına kadar böyle gidecek kimseyi dinlemeyin hep yalan.

Anonim

https://invst.ly/y2y-a btc-usd asıl endişem, kırmızı tobonun siyah toboyu da tetiklemesi :(( ytd. 2023 söyleminde hemfikirim.


Başa dön tuşu