BitcoinBorsaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’in Sert Düşüşü Arkasındaki Olay! SEC, Dev Borsaya Dava mı Açacak?

SEC, Coinbase'i hedef aldı!

ABD’nin ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase, inanılmaz bir iddia ile gündemde.

Bizzat borsanın CEO’su Brian Armstrong tarafından yayınlanan tweet dizisinde, ABD’nin menkul kıymet regülatörü olan SEC’nin borsayı dava ile tehdit ettiği açıklanmakta.

Coinbase’e Dava Tehdidi!

Armstrong, Coinbase’in kendi faiz getirisi sunan ürününü ve platformunu piyasaya sürmek istediğini ve bunun birkaç hafta içerisinde piyasaya sürülmesinin planlandığını vurguladı.

Kullanıcıla belirli kripto paralardan bu ürün sayesinde faiz elde edebilecekti ve bunun sadece USDC ile faiz ödemesi yapacağı planlandı.

Coinbase, bu ürünü piyasaya sürmeden önce yasalar gereği SEC ile görüşmelere başladı ve SEC bu ürünün menkul kıymet olduğunu vurguladı. Armstrong, SEC’nin bunun neden söz konusu kategoriye girdiğini bile açıklamadığını ve sadece ürünü reddettiğini vurguladı.

SEC, bununla da kalmayıp Coinbase’in söz konusu ürünü ile ilgili bütün kayıtları talep edip çalışanların bu konudaki görüşmelerinin bile aktarılmasını istedi.

SEC bunun devamında da söz konusu ürün piyasaya sürülürse borsayı dava edeceklerini vurgulayarak hiçbir açıklama yapmadan inanılmaz sert bir tepki gösterdi.

SEC’nin şu an söz konusu ürün piyasaya sürülürse Coinbase’i dava edeceği aktarılıyor ancak bu ürünün piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bilinmiyor.

Coinbase’in CLO’su Paul Grewal ise konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin zaten SEC tarafından yasal bir talep ile karşı karşıya kaldığını açıkladı.

Kripto para piyasasının bir anda sert düşmesine neden olan olay ise arka planda tam olarak bu olabilir. Bu haberin daha önce kulislerde konuştuğu ve açıklama gelmeden önce satışların başladığı iddia edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Bizim kulislerde dayımız yok ne olacak şimdi …

Anonim

editörlerinizin bu -makta -mekte eklerine olan aşkı beni bitiriyor 🙂


Başa dön tuşu