binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSEC, Ethereum Spot ETF'ler İçin Kamuoyu Yorumu Talep Etti: ETH İçin Olumlu...

SEC, Ethereum Spot ETF’ler İçin Kamuoyu Yorumu Talep Etti: ETH İçin Olumlu Mu? Bloomberg Analisti Açıkladı

SEC, belli başlı Ethereum Spot ETF'leri hakkında kamuoyundan yorum talep etti. Peki bunun bir anlamı var mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), üç Ethereum spot ETF başvurusu için üç haftalık bir yorum dönemi başlattı. Kurum tarafından yayınlanan bildirimlere göre, Grayscale Investments, Fidelity ve Bitwise ile ilişkili ETF’ler artık kamuoyu tartışmasına açık.

SEC’in hamlesi, sektördeki belirsizlik ortamının ortasında geldi. Bu yılın başlarında Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanmasına rağmen, analistler SEC’in Ethereum’u (ETH) takip eden ürünler için benzer onaylar verme olasılığı hakkında şüphelerini dile getirmişti.

SEC daha önce Bitcoin başvurularına karşı çıkmış, ancak Grayscale ile yaşanan bir mahkeme anlaşmazlığının ardından duruşunu tersine çevirmek zorunda kalmıştı. Ancak SEC yetkilileri, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının diğer tokenleri de kapsaması gerekmediğini açıklamıştı.

SEC Başkanı Gary Gensler Ocak ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının, komisyonun federal menkul kıymetler yasaları kapsamındaki diğer kripto paraların durumuna ilişkin görüşlerinin bir göstergesi olarak yorumlanmaması gerektiğini söylemişti. Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi, tokenin yatırımlarını önemli ölçüde artırdı ve SEC’in benzer onaylar vermesi halinde ETH için de benzer bir dalgalanmanın meydana gelebileceği spekülasyonlarına yol açtı.

İlgili Haber  Milyarder Yatırımcı Cathie Wood, Bitcoin'in Neden Yükseldiğini Açıkladı

SEC’in bazı ETH ETF başvuruları hakkında nihai karar vermesi için son tarih 23 Mayıs.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, SEC’in kamuoyundan son 19b-4 başvuruları hakkında yorum talep etmesinin, onaylansın ya da reddedilsin tüm ETF başvuruları için standart bir prosedür olduğunu hatırlattı. Bu sürecin Ethereum ETF’leri için mutlaka bir boğa görünümüne işaret etmediğini vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail