XRP

SEC, Ripple Sonrasında Bir Kripto Para Projesine Daha Dava Açtı!

SEC, lisanssız token satışı nedeniyle LBRY'a dava açtı.

ABD’nin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) , lisanssız menkul kıymet satışı ile 2020 sonlarında Ripple’ı ve iki yöneticisini dava etti.

SEC’nin daha önceki tarihlerde de Kik ve Telegram gibi farklı kripto para ile blockchain projelerini dava edip davaları kazandığı biliniyor. Şimdi ise menkul kıymet regülatörünün hedefinin LBRY olduğu açıklandı.

SEC, LBRY’i Dava Etti

10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu belirten merkezsiz yayın platformu LBRY, aynı zamanda blockchain tabanlı LBRY Credits isimli kripto paraya da sahip. Platformu kullananlar içerik yüklemek için içerik üreticilerine LBRY Credits ödemek zorunda.

SEC tarafından yapılan açıklamada ise platform daha geliştirilmeden bu tokenlerin yatırım kontratı olarak insanlara satıldığı belirtildi.

Bunların değerinin artacağı beklentisi ile yapılan satışlar SEC’ye göre menkul kıymet ihlaline giriyor. SEC, 29 Mart tarihli şikayetinde ise LBRY’in bu satıştan 11 milyon dolarlık Bitcoin elde ettiğini vurguladı. SEC’ye göre yapılan bu satış menkul kıymet yasalarının ihlali anlamına geliyor.

LBRY Network’ün masraflarının karşılanması için yapılan bu satış aslında LBRY tokenlerinin sermaye olarak kullanıldığını da göstermekte. Buna ek olarak aynı Ripple davasındaki gibi LBRY şirketinin LBC tokenlerinin en büyük hissedarı olması da fiyatın kontrol edildiğini göstermekte.

SEC, hem şirkete hem de çalışanlarına karşı kalıcı bir karar aldırma peşinde olduğunu da göstermiş oldu. Bu davanın gidişatı ise Ripple için de emsal oluşturabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu