XRP

SEC, Ripple’a Karşı Yeni Kanıt Buldu: Dava Sertleşiyor

SEC, Ripple Kurucusu Larsen'in XRP'lerini transfer ettiğini vurguladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blockchain devi Ripple arasındaki dava sertleşmeye devam ediyor. SEC, sadece Ripple’ı değil aynı zamanda Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ile CEO’su Brad Garlinghouse’ı da dava etti. Şimdi ise SEC’nin özellikle Larsen ile ilgili yeni kanıtlar ortaya attığı görülüyor.

Ripple Kurucusu XRP Transferlerine Devam Ediyor

SEC temsilcisi Jorge G. Tenreiro, Yargıç Sarah Netburn’e yönelik bildirisinde, Larsen’in açılan davaya ve yasal sıkıntılara rağmen hala elindeki XRP’leri transfer etmeye devam ettiğini tespit ettiklerini vurguladı. Tenreior, davalıların yani Ripple cephesinin finansal durumunun dava için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

SEC, dava önce Ripple yöneticilerinin banka kayıtlarına erişim talep etmiş ve bu durum Ripple’ın itirazını doğurmuştu. Şimdi ise SEC direkt olarak bu transferlerin kanıtını ortaya koyarak davalıların banka verilerine ulaşma talebini güçlendirmek istiyor.

Larsen ve Garlinghouse’ın XRP satışlarının tüm detaylarını öğrenmenin bankacılık kayıtlarına erişim ile mümkün olacağını belirten SEC avukatı, elini güçlendirdi.

SEC’nin manüel olarak davalıların işlemlerini takip etmek zorunda kaldığı da ilgili bildiride yer alıyor. Buna rağmen yapılan satışların tamamı, banka kayıtlarının eksikliğinden dolayı tespit edilememiş olabilir.

SEC, Ripple yöneticisi Garlinghouse ve Larsen’in XRP satışlarından sırasıyla 159 milyon dolar ile 450 milyon dolar kazanç elde ettiğini vurgulamıştı. Buna rağmen XRP işlemleri anonim olduğu için davalıların daha fazla “para cukkaladıkları” şüphesi ön plana çıkartıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu