coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSEC Tron (TRX) Davasında Yeni Gelişme! Justin Sun Davayı Kazanabilecek Mi?

SEC Tron (TRX) Davasında Yeni Gelişme! Justin Sun Davayı Kazanabilecek Mi?

SEC, Justin Sun'ın ABD içinde 2017 ile 2019 yılları arasında toplamda en az 380 gün seyahat ettiğini ve ABD’de kasıtlı şekilde faaliyette bulunduğunu belirterek Tron’un ve diğer iki işletmesinin kendi yetki alanına girdiğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC kripto para sektörü üzerindeki baskısına devam ettirirken Binance ve kurucusu CZ’den sonra Tron kurucusu Justin Sun‘a da dava açmıştı.

SEC Justin Sun’a karşı açtığı bu davada, Sun’ı Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tokenleri aracılığıyla kayıtsız menkul kıymetler satmakla suçlarken yeni bir iddiada bulundu.

Justin Sun’ın avukatları SEC’nin Singapur merkezli Tron Foundation üstünde yetki sahibi olmadığı gerekçesiyle davanın düşürülmesi talebinde bulunurken SEC bu talebe karşı yeni bir hamlede bulundu ve Sun’ın ABD’de “yoğun şekilde seyahat ettiğini” savundu.

SEC, “bu noktada Sun’ın ABD içinde 2017 ile 2019 yılları arasında toplamda en az 380 gün seyahat ettiğini ve ABD’de kasıtlı şekilde faaliyette bulunduğunu belirterek Tron’un ve diğer iki işletmesinin kendi yetki alanına girdiğini” iddia ediyor.

SEC’in bu iddialarına Justin Sun cephesinden de yanıt gecikmedi. SEC’in yetki iddiasına karşı çıkan Sun, TRX ve BTT token satışlarının tamamen ABD dışında gerçekleştirildiğini ve ABD pazarını hedeflemediğini savundu.

Justin Sun, SEC’in kendisi veya Singapur merkezli Tron Vakfı üzerinde yargı yetkisine sahip olmadığını belirterek SEC tarafından iddia edilen menkul kıymet ihlallerinin ABD sınırları dışında gerçekleştiğini vurguluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları