coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSEC ve Coinbase Arasındaki Atışma Devam Ediyor! SEC, Coinbase'in Talebine Karşı Çıktı!

SEC ve Coinbase Arasındaki Atışma Devam Ediyor! SEC, Coinbase’in Talebine Karşı Çıktı!

SEC, Coinbase'in menkul kıymetler yasalarının kripto para birimine nasıl uygulanacağına dair dilekçesine yanıt vermiyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir yargıçtan Coinbase’in geçen yıl sunduğu ve menkul kıymetler yasalarının kripto para birimine nasıl uygulanacağına odaklanan bir kural koyma dilekçesine yanıt vermesi için kurumu zorlama talebini reddetmesini istedi.

SEC, Coinbase’in Talebine Karşı Çıkıyor

ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, komisyonun yanıt verme konusunda makul veya hızlı davranmadığını iddia ederek geçen ay karar için dava açtı. Borsa ayrıca kamuoyunun görüş bildirmesine olanak sağlamak için resmi bir bildirim ve yorum süreci talep etti.

SEC, Pazartesi günü bir mahkeme dosyasında Coinbase’in kararını çoktan verdiği iddiasını “temelsiz” olarak nitelendirerek yanıt verdi.

SEC Başkanı Gary Gensler defalarca çoğu dijital varlığın menkul kıymet olduğunu ve mevcut kuralların açık olduğunu ve kripto firmalarının bunlara uymayı reddettiğini söyledi.

Coinbase ve SEC arasındaki ilişki son birkaç yıldır ciddi ölçüde bozuldu. 2021’de kurum, Coinbase’in yaklaşmakta olan borç verme ürünü üzerine bir Wells Bildirimi dava açma niyetini yayınladı ve borsa bunu reddetti.

İlgili Haber  Coinbase'e 53.400 Ethereum Girişi!

Ancak İcra Kurulu Başkanı Brian Armstrong, kurumu “gerçekten kabataslak bazı davranışlarla” suçladı. Coinbase, bu yılın başlarında bir dizi ürünü için başka bir Wells Notice aldı ve dava açılması halinde “tüm yolları deneyeceğine” söz verdi.

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, SEC’in Pazartesi günü Twitter’da yaptığı başvuruya yanıt vererek, ajansın kripto endüstrisi için kurallar oluşturup oluşturmaması ve nasıl oluşturması gerektiğine ilişkin görüşlerini mahkemede ilk kez resmi olarak açıklamış olabileceğini söyledi.

SEC, dosyalamada düzenleyici değişikliklerin dikkate alınmasının zaman aldığını savundu.

Kurum, bunun zorunlu olarak karmaşık bir çaba olduğunu söyledi. Çalışmalarını tamamlaması gereken bir son tarih olmadığını da ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail