bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Yeni Bir Bitcoin ETF Kararı Verdi

SEC Yeni Bir Bitcoin ETF Kararı Verdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Özellikle 2018 yılında kripto paralar ile sık sık adını duyduğumuz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yapılan birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Bugün SEC en son reddettiğin Bitwise Asset Management tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunun tekrar gözden geçirileceğini açıkladı.

Bilindiği gibi SEC, kripto paraları manipülasyonlara açık ve kara para aklamaya müsait bir pazar olarak görüyor ve bu yüzden Bitcoin ETF başvurularını kabul etmiyor.

SEC’in resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre Bitwise’nin yeterliliğe sahip olmaması ve manipülasyonlara açık olması sebebiyle reddedilen kural değişikliğinin tekrar inceleneceğini duyurdu.

Her ne kadar geçmiş dönemde bazı çevrelerce SEC’in Bitcoin ETF’lerini kabul edeceği ifade edilmiş olsa da birçok kişi özellikle bu dönemde SEC’in bu başvuruları kabul etmeyeceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlar ile tanınan Tom Lee de SEC’in şu an içi Bitcoin ETF’lerini kabul etmeyeceğini düşünenler arasında kendini belli etmişti.

İlgili Haber
Tom Lee, Bitcoin ETF'sini Onaylamayan SEC'i Haklı Buluyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları