BitcoinHaberler

SEC Yeni Bir Bitcoin ETF Kararı Verdi

SEC, Bitwise'ın yaptığı Bitcoin ETF başvurusunu tekrar değerlendirecek. İşte detaylar...

Özellikle 2018 yılında kripto paralar ile sık sık adını duyduğumuz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yapılan birçok Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Bugün SEC en son reddettiğin Bitwise Asset Management tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunun tekrar gözden geçirileceğini açıkladı.

Bilindiği gibi SEC, kripto paraları manipülasyonlara açık ve kara para aklamaya müsait bir pazar olarak görüyor ve bu yüzden Bitcoin ETF başvurularını kabul etmiyor.

SEC’in resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre Bitwise’nin yeterliliğe sahip olmaması ve manipülasyonlara açık olması sebebiyle reddedilen kural değişikliğinin tekrar inceleneceğini duyurdu.

Her ne kadar geçmiş dönemde bazı çevrelerce SEC’in Bitcoin ETF’lerini kabul edeceği ifade edilmiş olsa da birçok kişi özellikle bu dönemde SEC’in bu başvuruları kabul etmeyeceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlar ile tanınan Tom Lee de SEC’in şu an içi Bitcoin ETF’lerini kabul etmeyeceğini düşünenler arasında kendini belli etmişti.

İlgili Haber  Tom Lee, Bitcoin ETF'sini Onaylamayan SEC'i Haklı Buluyor!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı