binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC'in Bugünkü Robinhood Kararı Ne Anlama Geliyor? Bu Altcoine Gizli Bir Saldırı...

SEC’in Bugünkü Robinhood Kararı Ne Anlama Geliyor? Bu Altcoine Gizli Bir Saldırı Mı?

Bugün SEC'in kripto para aracılık platformu Robinhood'u dava açmakla tehdit etmesi aslında ne anlama geliyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para hukuku camiasının önde gelen isimleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) kripto şirketlerine yönelik son baskılarında haddini aşmakla suçladı. Eleştiriler, kripto para ve hisse senedi aracı kurumu Robinhood’un kripto paralar ile ilgili olarak SEC’ten bir Wells Notice aldığını açıklamasının ardından geldi.

Variant Fund’ın Baş Hukuk Sorumlusu Jake Chervinsky, sosyal medyada SEC’in son aylarda kripto şirketlerine gönderdiği Wells Bildirimlerinin sayısı karşısında duyduğu şaşkınlığı dile getirdi. “Aynı anda bu kadar çok yaptırım kararı alacaklarını (ya da alabileceklerini) hayal etmek zor” diye yazdı ve ekledi: “Görünüşe göre Wells sürecini artık bir korkutma taktiği olarak kötüye kullanıyorlar.”

Chervinsky, SEC’i çabalarını hisse senedi ve borç piyasaları yerine orantısız bir şekilde kripto endüstrisine odaklamakla suçlamaya devam etti.

SEC’in Wells Bildirimleri gönderdiği kadar çok sayıda yaptırım eylemi gerçekleştirmesi halinde, “hem yasayı hem de Kongre yetkisini açıkça ihlal etmiş” olacağı konusunda uyardı. Aksi takdirde, “bedavadan bilgi toplamak ve dürüst ABD şirketlerini terörize etmek için Wells sürecini açıkça kötüye kullandığını” savundu.

Cooley LLP’de özel danışman ve Paradigm’de eski özel danışman olan Rodrigo Silva-Herzog, Chervinsky’nin duygularını yineledi. SEC Başkanı Gary Gensler’ın devam eden “kriptoya karşı bombardıman kampanyası” ile haddini aşıp aşmadığını sorguladı.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme! SEC Robinhood'a Wells Bildirimi Gönderdi, Bitcoin Düşüşe Geçti!

Tartışma, Robinhood’un Pazartesi günü SEC’in Form 8-K başvurusuna göre, iddia edilen menkul kıymet ihlalleri için şirktein kripto birimine karşı bir icra davası açmayı planladığını açıklamasıyla ortaya çıktı.

Katten Muchin Rosenman LLP’nin kıdemli avukatı Gary DeWaal bir röportajda, “Bu, farklı eylem türlerinin geniş bir alanını kapsıyor gibi görünen ancak hepsi kripto alanıyla ilgili olan bir seri yeni Wells Bildiriminin en sonuncusu” dedi ve ekledi:

“Bence bu, SEC’in kripto alanına olan ilgisinin devam ettiğinin ve açıkçası henüz tam olarak sahip olmadıkları alanlarda yargı yetkisini kullanma arzusunun bir kanıtı.

Şu anda Ethereum’un tüm bu eylemlerin temelini oluşturabilecek bir menkul kıymet olduğuna dair bazı iddialar var gibi görünüyor.”

Ancak DeWaal, Wells Bildirimlerini görmeden, her birinin neyle ilgili olduğunun belirsiz olduğunu da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail