HaberlerKripto Para

SEC’in Eski Danışmanı Kripto Para Piyasası Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun (SEC) eski danışmanı, kripto para dünyası hakkında açıklamalar yaptı.

Eski Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) kıdemli danışmanı Howard Fischer, yaptığı açıklamasında, son günlerde zor günler geçiren kripto para şirketi Celsius Network’e karşı birkaç eyaletin soruşturma açmasının federal düzeyde daha fazla regülasyon ve denetime yol açacağını söyledi.

“Kripto Para Şirketleri, Standart Finansal Kurumlar Gibi Düzenlenecek”

Fischer, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Göreceğiniz şey, benim normale dönüş olarak değerlendirmeyi tercih ettiğim şeydir. Kripto para ticareti yapan kurumlar, daha çok standart finansal kurumlarmış gibi düzenlenecektir.

New York merkezli hukuk firması Moses & Singer’ın ortağı olan Fischer, Celsius fiyaskosuyla birlikte SEC’in piyasa bütünlüğü, yatırımcı koruması ve şeffaflığa odaklanacağını söyledi.

Ünlü avukat, Celsius şirketindeki problemin “sadece bir şirketin çok daha ötesinde olan bir sorun” olduğunu söyledi ve tüm Bitcoin ve kripto para endüstrisi, özellikle de kripto varlık kredilerine işaret ettiğini belirtti.

Fischer, bundan sonraki düzenlemelerin kripto platformlarının varlıklarını ve yükümlülüklerini rapor etmelerini ve risk senaryolarını çalıştırıp rapor etmelerini gerektireceğini söyledi:

“Sadece piyasa katılımcıları düzeyinde değil, denetleyici düzeyinde de şimdiye kadar üretmedikleri ve üretmelerinin de beklenmediği bir bilgilendirme zorunluluğu getirecekler.”

Bilindiği üzere Celsius şirketi, “aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek platformundaki tüm çekim, swap ve transfer işlemlerini durdurma kararı almıştı. Bir çözüm üzerinde çalıştığı şeklinde bir açıklama yapan şirket henüz kullanıcıların varlıklarını çekmesine izin vermedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu