binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizSEC'in Ethereum ETF Kararı Sonrası Düşüş Mü Yaşanacak Yükseliş Mi? ETH İçin...

SEC’in Ethereum ETF Kararı Sonrası Düşüş Mü Yaşanacak Yükseliş Mi? ETH İçin Beklenen Kıvılcım Grayscale’den Mi Gelecek? İşte Son Güncel Tahminler!

Analistler SEC'in spot Ethereum ETF onaylanma ihtimalini, etkilerini ve beklentileri değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ocak ayında SEC’in spot Bitcoin ETF‘lerini onaylamasından sonra gözler spot Ethereum ETF’lerine çevrildi.

SEC’in spot Ethereum ETF’lerini onaylaması veya reddetmesi için son tarihe yalnızca dokuz gün kalırken onay ihtimali iyice azaldı.

Bu noktada Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas DL News’e yaptığı açıklamada 2025 sonundan önce onay beklemediğini söyledi. Ayrıca yatırımcıların büyük çoğunluğunun da ETF’lerin onaylanmasını beklemediğini belirtti.

Kripto hedge fonu Lekker Capital’in kurucusu Quinn Thompson da DL News’e Ethereum ETF’lerinin onaylanma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu belirtti.

Bu noktada Thompson, piyasada pek çok kez yaşanan “haberi satın al, söylentiyi sat” olayının Ethereum’da da gerçekleştiğini söyledi.

Thompson’a göre ETH‘de “haberi satın al, söylentiyi sat” çoktan gerçekleşti ve ETH ETF’lerinin onaylanmama ihtimalinin çoktan fiyatlandı. Bu noktada Thompson Ethereum ETF’lerinin reddedilmesinin yükselişe yol açabileceğini savundu.

Durumu Sadece Graysacale Değiştirebilir!

Ayrıca 10X Research de Ethereum ETF’lerinin onaylanma ihtimalini değerlendirdi. Bu noktada 10x Research’ın kurucusu Markus Thielen, ETF’lerin onaylanma ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi.

Thielen, red ihtimalinin yükselmesi karşısında yatırımcıların odak noktasının SEC’e karşı kazandığı yasal zaferlerin ardından önemli bir oyuncu olan Grayscale’e kaydığını ifade etti.

“Grayscale’in Bitcoin spot ETF sürecinde SEC’e karşı kazandığı yasal galibiyet, diğer herkesin sıfıra yakın ücret alması karşısında yıllık %1,5 yönetim ücretinin gölgesinde kaldı.

Şimdilerde yatırımcıların odak noktası Ethereum ETF’lerine kaymışken, SEC’in 23 Mayıs’ta bir ETH ETF’yi onaylama olasılığı çok düşük.

Blackrock gibi rakiplerine kıyasla talep ettiği yüksek ücretlere rağmen Grayscale’in pazardaki benzersiz konumu göz önüne alındığında ret durumunda SEC’e karşı yalnızca Grayscale dava açabilir ve bu durumu sadece o düzeltebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail