binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriCardanoSEC'in Ethereum'a Karşı Atağında Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson da Etkilenebilir Mi?...

SEC’in Ethereum’a Karşı Atağında Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson da Etkilenebilir Mi? Açıklama Yaptı

Ethereum kurucularından biri olan Charles Hoskinson, yaptığı açıklamasında ETH soruşturması iddialarına değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaya yönelik kampanya yürüttüğünün ortaya çıkması ve Ethereum Vakfı’na yönelik soruşturma başlatılmasının ardından Ethereum’un da kurucularından biri olan, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, durum ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Hoskinson açıklamalarını kendi ifadesine göre XRP ve Bitcoin topluluğu tarafından gelen taleplerin ardından yaptı.

Bunun yerine, Cardano kurucusuna göre soruşturmanın merkezinde Ethereum’un 2022’de Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasından Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinin aslında yeni bir dizi olgu ve koşulla birlikte yeni bir kripto para birimi oluşturduğu önermesi yer alıyor.

Hoskinson’a göre bu bakış açısı, Ethereum Vakfı ile ilişkili kuruluşların mahkeme celbi aldığı ifadeler ve raporlar sırasında yapılan açıklamalarla uyumlu görünüyor.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Coinbase, Dogecoin ve 2 Diğer Altcoinin Vadeli İşlemleri Başlatmak İçin Başvuruda Bulundu

Hoskinson, Ethereum’a açılan soruşturma ve SEC’in baskısı olayının özünün, ETH’nin PoS lansmanıyla birlikte bir menkul kıymet haline gelip gelmediği ve menkul kıymetse ihraççısının kim olarak kabul edileceği olduğunu söyledi.

Hoskinson, 2013 yılının sonlarında Vitalik Buterin ile birlikte beş orijinal kurucudan biri olarak Ethereum ekibine katıldı ve yönetici pozisyonunda bulundu. Buterin ve Ethereum ekibi, projenin ticari mi (Hoskinson’ın görüşü) yoksa kar amacı gütmeyen bir kuruluş mu (Buterin’in görüşü) olması gerektiği konusundaki bir anlaşmazlığın ardından 2014 yılında Hoskinson’ı görevden aldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail