coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC'in Hacklenmesi ve Sahte Bitcoin Spot ETF Haberi Paylaşılmasının Ardından Kripto Gazetecileri...

SEC’in Hacklenmesi ve Sahte Bitcoin Spot ETF Haberi Paylaşılmasının Ardından Kripto Gazetecileri Konuştu: Neler Oluyor?

SEC'in resmi Twitter hesabından Bitcoin Spot ETF'lerin onaylandığına dair Tweet atılmasının ardından gazeteciler konuyu değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in resmi hesabından Bitcoin Spot ETF’lerin onaylandığına dair bir paylaşım yapılıp ardından bu paylaşımın SEC’in Twitter hesabını ele geçiren hacker tarafından yapıldığının anlaşılması ile birlikte kripto para piyasasında kaos hakim.

Bununla birlikte kripto para dünyasının yakından takip ettiği birçok gazeteci ve önemli isim son olayları değerlendirdi ve bilinmeyen bazı detayları da paylaştı. İşte sahte Bitcoin Spot ETF onaylandı haberi ile ilgili kripto gazetecilerinin düşünceleri:

Bloomberg kripto para uzmanı James Seyffart:

Gary bunun için birinin kellesini isteyecek. (Açıkçası onun yerinde olsam ben de isterdim). Umarım bu öfke potansiyel ETF ihraççılarından çıkarılmaz.

Eğer bu gerçekten de SEC’in hesabının hacklenmesiye hesabı ele geçiren kişi çuvallamış. Ret haberi paylaşıp short açarak… Herkes çoğunlukla bir onay bekliyordu.

Ayrıca Seyffart şu ifadeleri de kullandı:

Zamanlamayla ilgili birçok soru var. Sahte olumlu onay tweetinin herhangi bir şeyi değiştireceğini DÜŞÜNMÜYORUM ve zamanlamanın hala aynı olduğunu varsaymam gerekiyor: Hala yarın potansiyel onayları ve potansiyel ticaretin Perşembe günü başlamasını bekliyoruz.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas:

Bence birisi planlı bir tweet hazırladı ve yanlış tarih koydu, çünkü tweet yarın bu saatte mükemmel mantıklı olurdu. Kullanılan dil, şaka yapan bir kripto mankafaya kıyasla kulağa yasal ve SEC tarzında gibi geliyor ama sanırım göreceğiz. (Balchunas, ele geçirilen SEC hesabından yapılan rastgele beğenilerin ardından yaşanan olayın bir hack olduğunu düşünmeye başladı.)

İlgili Haber  Resmi Hesaptan Yapılan Sahte Bitcoin Spot ETF Onaylandı Tweet'iyle İlgili SEC'den Açıklama Geldi

FOX Business muhabiri Charles Gasparino:

“Menkul kıymetler avukatları Fox Business’a SEC’in, ilk spot BTC ETF’sini onayladığını ve ardından sahte olduğunu söylediği hacklenmiş tweet’in ardından BTC fiyatını yukarı ve aşağı hareket ettirdikten sonra piyasa manipülasyonu için kendisini soruşturmak zorunda kalacağını söyledi. Bununla birlikte, SEC’in yarın onaylamaması eşi benzeri görülmemiş bir durum olacaktır; daha önce bu kadar ileri giden ETF başvurularını hiç reddetmemişti.”

MicroStrategy eski CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor:

Bitcoin, SEC tarafından şimdiye kadar iki kez onaylanan tek şey olacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail