BitcoinHaberler

SEC’ten Bitcoin ETF’si Konusunda Ara Karar!

SEC Bitcoin ETF'sine onay verecek mi?

Kripto para yatırımcıları daha fazla kurumsal yatırımcının markete gelmesinin önünü açacak ETF kararını merakla bekliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önünde onaylanmayı bekleyen çok fazla Bitcoin ETF’si başvurusu var.

Komisyon son kararında ETF’lere ilişkin karar verme sürecini 45 gün daha uzatma kararı aldığını açıkladı. Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF olmak üzere 4 başvurunun onay süreleri sırasıyla 21 Kasım, 8 Aralık, 11 Aralık ve 24 Aralık’a ertelendi.

SEC tarafından yapılan resmi duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve herhangi bir yorumu dikkate almak için yeterli zamana sahip olmak ve önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğuna karar vermiştir.”

SEC Bitcoin ETF’lerine ilişkin onay sürecini uzatmaya devam ederken, yatırımcıların en azından Bitcoin Vadeli ETF başvurularına ilişkin bir beklenti içerisine girdiğini görüyoruz.

Yatırımcıların bu beklentilerini körükleyenlerin başında SEC Başkanı Gary Gensler var. Gensler her fırsatta  Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin faydalarından bahsederek, bu alana göz kırpıyor.

İlgili Haber
SEC Başkanı Bitcoin Vadeli İşlem ETF'si Konusunda İyimser! Gözler Ekim Ayına Çevrildi!

SEC’in önceki kararlarından vazgeçerek Bitcoin ETF’sine onay verip vermeyeceği bilinmezken, beklentinin bu yönde arttığını gözlemliyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu