Ana SayfaHaberlerSenatörler 20 Kripto Para Şirketinden Bilgi İstedi!

Senatörler 20 Kripto Para Şirketinden Bilgi İstedi!

Takip et

Kripto paralara olan ilginin ve piyasadaki yatırımcı sayısının artması bu alandaki düzenleme yapma gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Cumhuriyetçi senatörle birlikte stablecoinlerin düzenlenmesine de öncülük eden Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters ve bazı demokrat senatörler ABD’de faaliyet gösteren kripto para şirketlerine bir mektup gönderdi.

Mektupta, ABD’de faaliyet gösteren en büyük 20 kripto para şirketinden işe alım uygulamaları ve istihdam çeşitliği hakkında bilgi verilmesi istendi.

Mektup gönderilen 20 şirket arasında ” Aave, Andreessen Horowitz, Binance.US, Circle, Coinbase, Crypto.com, FTX, Gemini, Haun Ventures, Kraken, OpenSea, PancakeSwap, Paradigm, Paxos, Ripple, Sequoia Capital, Stellar Development Foundation ve Tether.” gibi ünlü isimlerin yer aldığı görüldü.

Mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Amerika’nın en büyük dijital varlık şirketleri ve bu şirketlere önemli yatırımları olan yatırım şirketleri arasındaki çeşitliliği etkin bir şekilde değerlendirmek için kamuya açık verilerde endişe verici bir eksiklik var.

Şeffaflığın, ırk ve cinsiyet eşitliğini sağlamada kritik bir ilk adım olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle, endüstrinin herkes için daha adil bir ortam olması adına nasıl çalışıp çalışmadığını anlama çabalarımızda bize destek olmanızı bekliyoruz.”

Mektup, Senatör Waters ve Demokrat senatörler Joyce Beatty, Al Green, Bill Foster ve Stephen Lynch tarafından imzalandı.

Şirketlerden 2 Eylül’e kadar mektuba bir cevap verilmesi istendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları