BitcoinHaberler

Sene Sonu Tahminini Yükselten Ünlü Analist: “Bitcoin Bu Seviyeyi Görürse Çin’de Tamamen Yasaklanır”

Bobby Lee, Bitcoin'de rekor yükseliş olursa Çin'in BTC yasaklarını artırabileceğini iddia etti.

Bitcoin madenciliği konusunda işi şansa bırakmayan ve sert önlemlerine devam eden Çin’den sürgün edilen madenciler dünyanın çeşitli ülkelerinde yeni düzenlerini oturtmaya çalışıyorlar.

Öte yandan hükumetin dijital yuan konusundaki çalışmaları da hızla devam ediyor. Merkez Bankası Dijital para birimi (CBDC) oluşturma konusunda bir ilke imza atan Çin, merkeziyetsiz yapısıyla kripto paraların lideri konumundaki Bitcoin’i bir tehdit olarak görmeyi sürdürüyor.

Kripto para birimi öncüsü ve İlk Çin borsasının kurucusu Bobby Lee’ye göre Bitcoin rekor bir yükseliş göstererek 500 bin doları görürse ülkenin lider kripto para birimi konusundaki tavrı daha da sertleşecek.

Lee, Çin’in Bitcoin’i tamamen yasaklamak için harekete geçebileceğine inanırken böylesi bir yasağın yüzde 50 ihtimal dahilinde olduğunu belirtiyor.

Ani bir yükseliş dalgasıyla 40 bin dolar seviyelerine yükselen Bitcoin’in bu senenin son çeyreğinde 250 bin dolara yükseleceğine inanan Lee, lider kripto para birimine olan inancını sürdürüyor.

Kırmızı bölgede geçirdiği 3 aylık periyottan sonra 15 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 40.900 doları gören BTC, son dönemdeki gelişmelerden olumlu etkilendi. Bakalım Lee gibi isimlerin bu seneki tahminleri tutacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yalan yalan

Anonim

Amin diyelim


Başa dön tuşu