MetaverseShiba Inu

Shiba Inu Geliştiricileri Gözünü Metaverse Alemine Dikti!

Shiba Inu takımı artık metaverse'teki dev projelerle yarışacak.

Shiba Inu Lands, Metaverse dünyasına giriş yapıyor!

Shiba Inu takımı artık The Sandbox, Decentraland ve CryptoVoxels gibi projelerle yarışacak.

Shiba Inu geliştiricileri, Shiba Lands adlı yeni bir projeyi duyurmalarının ardından metaverse oyunlarını hızlandırdılar. Yakında satışa sunulması planlanan gayrimenkuller bir süre sonra gerçekten satılabilecek.

ShibaSwap merkezi olmayan borsanın yerel belirteci olan Doge Killer’ın (LEASH) sahipleri, geliştiriciler tarafından oluşturulan bir kuyruk sistemine uygun olarak ilk satış aşamasına verilecektir. Arazinin geri kalanı ilk satıştan kısa bir süre sonra açılacaktır.

Bilindiği gibi geliştiriciler kısa süre önce Shiba Inu’nun metaverse alanına girdiğini açıkladılar. Bu yeni adım kullanıcıların Shiba Inu ekosisteminin çeşitli unsurlarını birleştirecek yeni bir sanal dünyaya adım atmalarını sağlayacak.

Projenin şu anki geçici adı “Shibverse” ancak asıl adın bu ay takım tarafından açıklanması bekleniyor.

Meta Metaverse Arazilerine Olan Talebi Artırdı

Özellikle Meta’nın sanal gerçeklik üzerine kurduğu büyük iddiası, metaverse arazilerine olan talebi önemli ölçüde artırmış oldu. Öyle ki Decentraland’daki sanal arazinin bir parçası kasım ayı sonlarında 2.4 milyon dolara satıldı.

Rapçi Snoop Dogg, bir başka önemli metaverse platformu olan The Sandbox ile ortaklık yaptığını duyurdu ve bir kullanıcı ünlü rapçinin sanal dünyadaki komşusu olabilmek için 450.000 doları gözden çıkardı.

Facebook’un liderliğinin ardından, Adidas, Walmart ve YouTube gibi diğer büyük şirketler de teknolojideki en sıcak yeni trend olacak şekilde şekillenen metaverse’i araştırıyorlar.

Roblox CEO’su David Baszucki ise metaverse pazarının 200 milyar dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu